Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Wycieczka do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie 

  W dniu 23 listopada 2022r. uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Miejsce to znajduje się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

  Zwiedzanie Centrum odbywało się w sektorach tematycznych, w których uczniowie mieli okazję do zdobywania wiedzy o zagrożeniach dnia codziennego oraz sił natury. Uczniowie z zaciekawieniem przemierzali sektory słuchając niezwykle cennych informacji na temat zapobiegania pożarom w mieszkaniu, w lesie, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zapobiegania katastrofom budowlanym .

  Niemałą atrakcją było bliższe zapoznanie się z pracą strażaka. W tzw. Małej strażnicy czekał na zwiedzających szereg aktywności takich jak zapoznanie się ze strojami strażaków, przyjęcie telefonicznego zgłoszenia czy wyruszenie do pożaru w prawdziwym wozie strażackim. Uczniowie mieli również okazję ugasić multimedialny pożar.

  Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie była niezwykle cennym doświadczeniem i ciekawym sposobem zdobywania wiedzy w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej i zdrowotnej.

 

* * * * * *