Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

 Tańczymy, śpiewamy, czytamy!!!

 

   Zaczęło się zupełnie niewinnie: A może krótka choreografia do przedstawienia? Pomysł nauczycielki wychowania fizycznego – pani Anny Studentkowskiej – Tokarskiej od razu trafił na żyzny grunt i już wkrótce zawiązało się szkolne kółko taneczne. A po przedstawieniu tańczyła już cała szkoła. Przysłowiowymi drzwiami i oknami uczniowie dostawali się na salę gimnastyczna, by tańczyć, tańczyć i tańczyć… Układy choreograficzne wymyślają wspólnie z nauczycielką i tańczą już hip hop, breakdance, rock'n'roll, a nawet walca. I cała szkoła porusza się w rytm muzyki tanecznej. Ciągle nowe pomysły i nowe inspiracje. Iść po lekcjach do domu? Ależ skąd…  Idziemy potańczyć!- wołają wszyscy razem. -  A przy okazji lepiej się znamy, rozumiemy i mamy coraz więcej nowych przyjaciół, nawet ze starszych klas.

   Dziś już na zajęcia taneczne do pani Ani chodzi prawie sześćdziesiąt osób i jeszcze są chętni. Roztańczona szkoła tańczy… ale i śpiewa. Pani Barbara Gurowiec – nauczycielka muzyki od lat prowadzi szkolny chór, a jej wychowankowie już nagrywają płytę w profesjonalnym studio muzycznym. Płyta ukaże się w grudniu i będzie promowała uzdolnioną młodzież z Gminy Mierzęcice. Uczennice pani Barbary Gurowiec zawalczą również o pierwsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym. Trzymamy kciuki, a młodsze pokolenie już  bardzo aktywnie ćwiczy  w chórze szkolnym, by dorównać poziomem poprzednikom.

     Tańczymy, śpiewamy …  i czytamy.

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach bierze udział w dwóch projektach w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Mierzęcicach. Czytamy razem oraz Klub Czytelniczy Zakładka zachęca do czytania i poznawania najpiękniejszych utworów literackich z klasyki dziecięcej i młodzieżowej. Polonistki zaznaczają, że warto zachęcać dzieci do czytania książek, warto czytać wspólnie z nimi, dzielić się spostrzeżeniami i wrażeniami po lekturze. Powinno się rozbudzać wrażliwość na piękno ojczystego języka nie tylko na lekcjach języka polskiego, stąd pomysł na Wieczorki literackie, które odbywają się popołudniami w szkole, a więc refleksyjne spotkania z książką. Wkrótce także szansa dla młodych czytelników na wyróżnienia w  Ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej, do której przygotowują się szczególnie piątoklasiści i szóstoklasiści, czytając Dynastię Miziołków Joanny Olech.

   Nie tylko się  uczymy, ale też  śpiewamy, czytamy,  tańczymy - bo chcemy i  lubimy!

   Dyrektor szkoły Bożena Jach chwali zapał i kreatywność dzieci i młodzieży, przypominając, że sukcesy uczniów są sukcesem szkoły. Cieszy fakt, że dzieci chętnie do szkoły przychodzą i mogą znaleźć wspólne pasje i marzenia z rówieśnikami. A dla rozrywki i obcowania w świecie kultury organizowane są  m. in. częste wyjazdy do kina, które z pewnością umilają dzieciom ich  wolny czas.

   Wkrótce andrzejki, mikołajki i Boże Narodzenie. Pomysły, jak je spędzić, już w trakcie realizacji! 

  Powrót