Wojsko

Piknik  w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

IMG 20240529 153340  29 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach odbył się długo wyczekiwany piknik integracyjny.  Impreza rozpoczęła się popołudniu, a mimo kapryśnej pogody przyciągnęła licznych uczestników. Przybyli zaproszeni goście Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice pani Iwona Pańta oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Magdalena Bijak.

Pierwszym punktem programu były występy artystyczne uczniów szkoły poprzedzone przemówieniem Pani Dyrektor Pauliny Niegowskiej. Młodzi artyści zaprezentowali szeroki repertuar, śpiewając i tańcząc. Ich zaangażowanie i talent zostały nagrodzone gromkimi brawami od zgromadzonej publiczności.

Piknik zaszczyciły swoją obecnością panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Mierzęcanki". Ich obecność dodała wydarzeniu lokalnego kolorytu i przypomniała o tradycjach regionu.

Wystąpił także młody wokalista Wicio z Dąbrowy Górniczej, który podbił serca publiczności swoim repertuarem w stylu rap/pop. Jego energetyczne i pełne emocji piosenki porwały do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Dzieci miały okazję poskakać na dmuchańcu i zaprzyjaźnić się z alpakami, które okazały się prawdziwym hitem. Nie zabrakło także stoisk czytelniczych i edukacyjnych, gdzie można było zdobyć nowe umiejętności i dowiedzieć się ciekawych rzeczy między innymi z dziedziny łowiectwa. Na stoiskach sportowych uczestnicy pikniku sprawdzali swoją kondycję i sprawność fizyczną. Na szkolnym boisku został rozegrany mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci. Lepienie z gliny, malowanie kredą, bańki mydlane to atrakcje, które zostały  przygotowane dla naszych najmłodszych. Dodatkowo, uczniowie mogli skorzystać z usług robienia warkoczyków i tatuaży, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak co roku, fotobudka przyciągnęła tłumy chętnych do zrobienia pamiątkowych zdjęć z tego wyjątkowego dnia. Odbyła się również loteria, w której każdy los był wygrany. Uczestników pikniku odwiedzili motocykliści z pobliskich grup motocyklowych. Dzieci z radością siadały na motocyklach robiąc sobie na nich zdjęcia. Podobnym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki zaprezentowany przez OSP Mierzęcice. Różnorodność stoisk gastronomicznych przyciągnęła wielu zainteresowanych, każdy znalazł coś dla siebie – od zdrowych przekąsek po regionalne specjały.

Pomimo niespodziewanego deszczu, piknik był wspaniały. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi.

Radość, śmiech i wspólna zabawa towarzyszyły nam przez całe popołudnie, co sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników. Piknik integracyjny w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach to wydarzenie, które stało się tradycją, na którą wszyscy  czekają z niecierpliwością

Dziękujemy sponsorom, partnerom, rodzicom, uczniom – bez Was nasz piknik nie byłby tak atrakcyjny !

Link do galerii wszystkich zdjęć >>>

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA - TURYSTYCZNA

KLASY 5a

W dniu 28 maja 2024 r klasa 5a wybrała się na wycieczkę krajoznawczo- turystyczną w malownicze tereny Beskidu Śląskiego Ustroń - Czantoria. Rozpoczęliście wędrówkę od stacji PKP w Ustroniu Polana. Pierwsza część wycieczki   to pokonanie i dotarcie pieszo na szczyt Wielkiej Czantorii, na której spędziliśmy 2,5 godziny podziwiając krajobrazy , integrując zespół klasowy poprzez różne zabawy i wspólne zdjęcia. Następnie zjechaliśmy koleją liniową z Czantorii  do Ustronia Polany, gdzie mieliśmy czas na posiłek i zakup pamiątek. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń  i już zastanawiamy się nad celem kolejnej wyprawy. Warto było pokonać trudy wędrówki, aby zobaczyć te wspaniałe widoki!

Nasi reprezentanci na podium turnieju siatkówki plażowej

dbae0921 772f 4640 b6fa 0266bd9b33d5  27.05.2024 r nasi uczniowie wystartowali pierwszy raz w powiatowym turnieju siatkówki plażowej klas 7-8. Dziewczynki w składzie Marcelina Wołyniec i Magdalena Blachlińska wygrały swoją grupę i pewnie awansowały do półfinału rozgrywek, gdzie minimalnie przegrały z koleżankami z Będzina ostatecznie zajmując trzecie miejsce na podium. Chłopcy w składzie Wiktor Hyla, Miłosz Nagły, Konrad Nowak i Ksawery Sarnik zajęli po bardzo dobrej i zaciętej walce drugie miejsce w grupie i również zameldowali się w półfinale, gdzie przyszło im stoczyć pojedynek z późniejszymi mistrzami. Ostatecznie podobnie jak koleżanki zajęli trzecie miejsce na podium. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wspaniałego występu.

Dziewczynkom życzymy kolejnych sukcesów już w szkołach średnich, a chłopakom jeszcze wyższego miejsca w przyszłorocznych rozgrywkach.

Konkurs matematyczny “ Kangur” 2024

Z ogromną radością informujemy, że dwaj nasi zdolni uczniowie, Jan Patorski z 4b i Radosław Patorski z 5a, zostali wyróżnieni w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny”.

Konkurs Kangur Matematyczny to międzynarodowe wydarzenie, które co roku przyciąga młodych pasjonatów matematyki. W 2024 roku, uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami matematycznymi podczas testu trwającego 75 minut. Konkurs odbył się 21 marca i był dostępny w języku polskim oraz angielskim, co umożliwiło udział szerokiej grupie uczniów. Każdy uczestnik otrzymał chiński tangram jako nagrodę uczestnictwa, co dodatkowo uatrakcyjniło to wydarzenie.

Wyjątkowe umiejętności chłopców i ciężka praca zaowocowały znakomitymi wynikami, które przyniosły im nie tylko indywidualne sukcesy, ale także przyczyniły się do zwiększenia renomy naszej szkoły. To wspaniały przykład determinacji i pasji do nauki, który z pewnością zainspiruje innych uczniów do dążenia do doskonałości i rozwijania swoich talentów.

Gratulujemy braciom oraz innym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!