Akcja w ramach programu Erasmus+

Pierwsze w tym roku szkolnym Sprzątanie Świata za nami. My jednak mamy dla Was, Waszych rodzin, kolegów pewną propozycję.

Kojarzycie słowo plogging? To połączenie szwedzkiego słowa „plocka upp” - „zbierać” i wyrazu „jogging”. W 2016 r. w Skandynawii rozpoczęła się moda na łączenie treningów biegowych z dbaniem o środowisko. Plogging jest także popularny coraz bardziej w Polsce. Na górskich szlakach możecie spotkać rodziny wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, które łączą spacer po górach z dbaniem o środowisko. Plogging został stworzony po to, by wspomóc eliminację śmieci.

Nasza propozycja jest następująca:

Zachęcamy Was do tego, abyście wspólnie ze swoimi kolegami/znajomymi/rodziną wyruszyli na sprzątanie Waszej okolicy nie tylko w Międzynarodowym Dniu Ziemi, ale żebyście robili to częściej, a najlepiej regularnie.

Z przeprowadzonych akcji sprzątania stwórzcie materiał video, fotorelację. Prześlijcie ten materiał na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pamiętajcie także o tym, że robiąc zdjęcia lub filmy osobom, które Wam towarzyszą w zbieraniu śmieci, musicie mieć ich zgodę na to, by umieścić ich wizerunek w Waszym materiale. Wasze filmy i zdjęcia będą umieszczone w internecie, promując erasmusowe wydarzenia w naszej  szkole. Dodajcie do fotorelacji także trochę informacji, np. gdzie zbieraliście śmieci, może jakąś mapę z aplikacji śledzącej Wasze spacery. Bądźcie kreatywni!

Za dbanie o środowisko oraz rozwijanie swoich umiejętności informatycznych nagrodzimy Was dodatkowymi ocenami celującymi z informatyki oraz biologii lub geografii lub przyrody.

Tą akcją realizujemy cel naszej akredytacji Erasmusa+ a mianowicie zwiększamy świadomość ekologiczną i zdrowotną uczniów poprzez popularyzację wpływu środowiska naturalnego na zdrowie.

Oczywiście za udział w akcji (najlepiej cykliczny udział) zostaną przyznane punkty przy rekrutacji na wyjazdy w ramach Erasmusa+

Zatem do dzieła!