Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

 

IMG 20230904 085837  4 września 2023 r. w naszej szkole SP nr 1 zabrzmiał pierwszy dzwonek, oznajmiający koniec wakacji i tym samym rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2023. 

  Przybyłych uczniów, gości, rodziców i nauczycieli serdecznie przywitała pani dyrektor Paulina Niegowska, która w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę nauki w życiu każdego człowieka. Przywitała również serdecznie Pierwszoklasistów, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, życząc aby była to fascynująca przygoda, w której szybko poczują się dobrze i bezpiecznie.  

  O rozpoczynających rok szkolny uczniach pamiętał także Wójt Gminy Mierzęcice pan Grzegorz Podlejski, który przybył, by osobiście dodać młodym ludziom otuchy i zachęcić do nieustannego poszerzania swojej wiedzy oraz odkrywania coraz to nowych dróg. Przyłączył się też do słów pani dyrektor, życząc uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, powodzenia na egzaminach ósmoklasisty oraz tego, by czas pobytu w szkole był radosny i bezpieczny.

  Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, by omówić najważniejsze sprawy organizacyjne na najbliższe dziesięć miesięcy i podzielić się wakacyjnymi wspomnieniami.