Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Wielki sukces sportowców z SP 1 Mierzęcice!!!

  19 czerwca 2023 r. w Czeladzi odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu będzińskiego. W gali udział wzięli przedstawiciele sześciu najlepszych szkół powiatu będzińskiego w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży. Jest nam niezwykle miło poinformować, że sportowcy z naszej szkoły w obu kategoriach po całorocznej rywalizacji uplasowali się na podium.

  W ciągu roku w każdej kategorii uczniowie wystartowali w wybranych konkurencjach, z których liczyło się po pięć najlepszych wyników w kategorii dziewcząt i pięć najlepszych wyników w kategorii chłopców oraz jeden wynik drużyny mieszanej złożonej zarówno z dziewczynek jak i chłopaków. Każda z ekip za start otrzymywała w zależności od zajętego miejsca punkty do klasyfikacji generalnej, które po zsumowaniu dały miejsce drużyny we współzawodnictwie sportowym powiatu będzińskiego. W kategorii Igrzysk Dzieci sklasyfikowane zostały 23 szkoły, a w kategorii  Igrzysk Młodzieży szkół 18.

  Uczniowie z SP 1 Mierzęcice rywalizowali w następujących konkurencjach: sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka ( młodsi w trójboju i czwórboju, a starsi w drużynowej lekkoatletyce ) oraz w szachach. Po zsumowaniu wszystkich punktów w kategorii Igrzysk Młodzieży sportowcy z SP 1 Mierzęcice zajęli 2 miejsce w powiecie, a w kategorii Igrzysk Dzieci miejsce 3. Jest to ogromny sukces zawodników z mierzęcickiej jedynki, którzy wykazali się dużą pracowitością, wielkim talent i pokazali prawdziwe serce do walki. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Sport nagroda 19.06.23

 

* * * * * *