Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

PIKNIK RODZINNY 2023

Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W MIERZĘCICACH 

 

20230601 103032

  Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Pierwszego czerwca  każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo.  W naszej szkole dyrektor, nauczyciele oraz rodzice zadbali o to, aby ta szczególna okazja dosłownie obfitowała w moc atrakcji.

  Od samego rana sale lekcyjne uczniów klas młodszych jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się w sale zabaw. Była sala kinowa, gdzie dzieci mogły obejrzeć ulubione bajki, sala gier planszowych, w której uczniowie rozwijali umiejętność logicznego myślenia oraz współpracę, sala klocków lego, w której powstawały przepiękne budowle, sala karaoke, gdzie dzieci mogły zaśpiewać znane piosenki oraz sala artystyczna, w której malowały na folii. Największą niespodzianką dla naszych najmłodszych uczniów był  dmuchany zamek, z którego dzieci mogły korzystać w godzinach dopołudniowych.

  Uczniowie klas starszych natomiast zmagali się w konkurencjach wiedzowych, sportowych i artystycznych podczas Szkolnego Turnieju RAMBIT. Pytania z rożnych dziedzin wiedzy, tor przeszkód i konkurs plastyczny pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” okazały się pretekstem do wspaniałej zabawy pełnej radości i pozytywnej energii. Turniej rozpoczęły uczennice klasy 7a i 5b wyjątkowym i niepowtarzalnym pokazem akrobatycznym, wprowadzającym wszystkich zebranych w magię radosnej rywalizacji. W ferworze radosnych krzyków, śmiechu i dopingowania swoich drużyn
w końcu wyłoniono szkolnych zwycięzców. W grupie klas 4 – 6 najlepszymi okazali się, zdobywając  I miejsce, uczniowie klasy 6a, natomiast wśród klas najstarszych I miejsce zdobyła klasa 8a. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, a przede wszystkim gromkie brawa od publiczności. Podczas wręczania nagród nastąpiła także prezentacja konkursowych prac artystycznych, które wyróżniały się oryginalnością i ciekawym ujęciem tematu. W tej konkurencji zwyciężyły drużyny klas 6a i 7a.  Ale Dzień Dziecka w naszej szkole jeszcze się nie kończył…Emotikon buzka

  Już o godzinie 15.00 na placu szkolnym rozpoczął się PIKNIK RODZINNY 2023 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach. Dyrektor szkoły Pani Paulina Niegowska serdecznie powitała zebranych i złożyła  wszystkim dzieciom życzenia nieustannej radości, odwagi w dążeniu do spełnienia marzeń i wspaniałych  nadchodzących wakacji. Swoje słowa do dzieci skierował również Wójt Gminy Mierzęcice - Pan Grzegorz Podlejski - życząc wszystkim dzieciom wiary w siebie, czerpania radości z nauki, a przede wszystkim nieustającego dobrego humoru i  uśmiechu na twarzy.

  Po oficjalnym rozpoczęciu PIKNIKU RODZINNEGO 2023 przyszła pora na dalsze świętowanie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż wokalno - taneczny, następnie mogliśmy zobaczyć Co w szafie piszczy – wakacyjny pokaz mody zakończony wspólnym tanecznym krokiem belgijki. W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury mogliśmy także podziwiać występ MAŻORETEK oraz wystawę obrazów uczennic naszej szkoły, które rozwijają swoje pasje pod okiem artysty plastyka  Pana Józefa Kotuły. Piękne obrazy podziwialiśmy w naszej piknikowej Galerii Sztuki. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko literackie Książka za książkę, książka za wiedzę, bo to tutaj właśnie,  odpowiadając na pytania Koła Fortuny, przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, można było wzbogacić się o wymarzony egzemplarz lektury i zdobyć niepowtarzalne zakładki do książek. W ramach zajęć dziennikarskich uczniowie naszej szkoły przeprowadzali pod okiem pani  redaktor  Agnieszki Zielińskiej wywiad z uczestnikami pikniku na temat najpiękniejszej krainy na świecie – Krainy Dzieciństwa. Nad sferą dźwiękową i akustyczną profesjonalnie czuwali nasi  szkolni operatorzy muzyczni. A wśród różnych atrakcji i przygotowanych niespodzianek mogliśmy m.in. zdobyć bardzo cenne informacje z dziedziny przyrody i wygrać wspaniałe nagrody,  odwiedzając Kącik Przyrodniczy przygotowany przez  Koło Łowieckie "Jeleń" w Będzinie, zaszaleć z wiosenno – wakacyjną fryzurą, odwiedzić stoisko z  tatuażami i  FOTOBUDKĘ, spróbować sił w łucznictwie, nad którym czuwał Klub Sportowy  Strażak Nowa Wieś, odkryć tajemnice prasy drukarskiej, zmierzyć się z wykrywaczem metali, zobaczyć profesjonalny pokaz treningu piłkarskiego i powalczyć o zwycięstwo w meczu piłki nożnej RODZICE kontra DZIECI. Poza tym radości dostarczały nam fruwające kolorowe bańki mydlane, obrazy kredą malowane i  w badmintona granie. Dzień Dziecka uatrakcyjniła także wizyta  alpak. Nie brakowało również kulinarnych przysmaków: serwowano słodkie gofry z owocami,  rześką lemoniadę, zdrową, dietetyczną żywność, ciasto, ciasteczka, kawę, herbatę, desery owocowe, pizzę, przysmaki z grilla, grochówkę z chrupiącym pieczywem i wiele słodkości dla wszystkich gości.

Link do galerii >>>

 

* * * * * *