Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

  Wszędzie tam, gdzie są dzieci, są też zabawki. A pluszowy miś to najbardziej znana zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, nadal jest najlepszym przyjacielem dziecka.   

  25 listopada – w Światowym Dniu Pluszowego Misia, każdy uczeń mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. A wszyscy pluszowi milusińscy byli bohaterami tego dnia. Uczniowie klas I-III wzięli udział w uroczystości, podczas której zaprzyjaźnili się także z innymi misiami przyniesionymi przez kolegów i koleżanki. Już w tradycji naszej szkoły stało się uroczyste świętowanie tego dnia.

  Podczas wspólnego spotkania, dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Misiach, poznali historię powstania tej zabawki, mogli także wspólnie pośpiewać i potańczyć przy „misiowych” przebojach. Podczas misiowego quizu, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat historii pluszowego misia oraz życia tych prawdziwych niedźwiadków.

  W naszej szkolnej uroczystości wzięli także udział specjalni goście – pani bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, w towarzystwie MISIA, który przybył do nas prosto z bajki... Miś wspólnie z dziećmi bawił się przy muzyce oraz rozwiązywał misiowe zagadki. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały także historii o Misiu Tulisiu, czytanej przez panią bibliotekarkę oraz pozowały do wspólnych zdjęć z Misiem.

  Podczas uroczystości został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Misiowa zakładka do książki”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem do konkursu zgłoszono aż 58 prac. Komisja miała trudne zadanie, aby wybrać te najciekawsze, spośród tak wielu przygotowanych zakładek. Uczniowie wykazali się niesamowitym talentem i kreatywnością. W konkursie przyznano aż 6 nagród i 13 wyróżnień:

  I miejsce:

  • Zofia Kyrcz – kl. 2b
  • Michalina Kubik – kl. 3a

  II miejsce:

  • Nina Latos – kl. 1a
  • Hanna Grabowska – kl. 2a

  III miejsce:

  • Emilia Męczyńska – kl. 1b
  • Oliwia Dyszy – kl. 3b

  Pani Dyrektor w towarzystwie specjalnego misiowego gościa wręczyła nagrodzonym uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

  Ten dzień minął w bardzo bajkowej atmosferze. Było dużo śmiechu, śpiewu i radosnej, wspólnej zabawy.

 

 

* * * * * *