Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Święto Niepodległości

11 list. 2  „Była, jest i będzie…” – takie hasło towarzyszyło uczniom naszej szkoły podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada.

  Rozpoczęło ją wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie przez wszystkich hymnu państwowego. Motywem przewodnim akademii stała się lekcja historii Polski, przedstawiona w oryginalny i wzruszający sposób. Informacje na temat rozbiorów, powstań narodowych, I wojny światowej i Józefa Piłsudskiego przeplatały się z wierszami oraz pieśniami patriotycznymi. Widzowie mieli okazję usłyszeć wspaniałe występy recytatorskie i wokalne, mogli również podziwiać zdolności aktorskie występujących koleżanek i kolegów. Wykonawcom towarzyszył chór szkolny. Z pewnością niezapomnianym momentem uroczystości było wykonanie piosenki „Co to jest niepodległość?” przez wszystkich uczniów klas młodszych. W swoim przemówieniu p. Dyrektor Paulina Niegowska przypomniała o zasługach naszych przodków, dzięki którym Polska w 1918 r. odzyskała niepodległość. Podkreśliła również, jak bardzo cieszy ją fakt, że nasi uczniowie tak gorąco manifestują swój patriotyzm.

  11 listopada 2022 r. odbyły się gminne o bchody Święta Niepodległości. Jesteśmy dumni, że w uroczystościach uczestniczył również poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 1im. T. Kościuszki w Mierzęcicach.

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że kochają Ojczyznę, znają jej historię, podziwiają bohaterów narodowych. Ich zaangażowanie oraz udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości napawają dumą i nadzieją na pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny. 

 

* * * * * *