Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dnia 26 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla uczniów klas 1–3, 4–6 oraz 7–8.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Skarbnik Gminy Mierzęcice Agnieszki Frączek oraz Pani Dyrektor Pauliny Niegowskiej, która podsumowała miniony rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i wspólną pracę. W swoim wystąpieniu skierowała również podziękowania do władz samorządowych za wsparcie, życzliwość oraz działania podejmowane na rzecz rozwoju szkoły i poprawy warunków nauki. Na zakończenie życzyła wszystkim bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji.
Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie pracowników szkoły, w tym nauczycieli i personel kuchenny, którym podziękowano za ich codzienną pracę, zaangażowanie oraz wkład w funkcjonowanie i rozwój placówki. Wyrazy wdzięczności i uznania za wieloletnią służbę oraz troskę o uczniów spotkały się z ciepłym i serdecznym przyjęciem zgromadzonych.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas 1–3 rozpoczęła się od pięknie wykonanego poloneza w wykonaniu uczniów klas 3. Następnie uczniowie klas 2 zaprezentowali krótki program artystyczny, który uświetnił uroczystość. Młodzi tancerze i artyści z wielką elegancją i zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, wzbudzając podziw i wzruszenie wśród gości. Po części artystycznej uczniowie odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody za swoje osiągnięcia. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i dumy z efektów całorocznej pracy.
W czasie spotkania z uczniami klas 4–6 również odbył się program artystyczny, który wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. W dalszej części wyróżniono uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, sukcesy sportowe oraz aktywnie angażujących się w życie szkoły. Była to także okazja do podziękowania nauczycielom i rodzicom za współpracę oraz wsparcie okazywane uczniom przez cały rok szkolny.
Najbardziej uroczysty i wzruszający charakter miało pożegnanie uczniów klas 8. Wyjątkowym momentem był pięknie wykonany polonez, który absolwenci zatańczyli z elegancją i powagą, wzbudzając duże wzruszenie wśród zgromadzonych. Następnie ósmoklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody oraz gratulacje za swoje osiągnięcia edukacyjne i działalność na rzecz społeczności szkolnej. Był to czas pełen wspomnień, podziękowań i refleksji nad wspólnie spędzonymi latami.
Na zakończenie uroczystości podziękowano wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz władzom samorządowym za cały rok współpracy i zaangażowania. Wszystkim życzono bezpiecznych, pogodnych i pełnych wrażeń wakacji oraz udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!