Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Ostatnie działania:

UWAGA! - wszystkie zdjęcia i filmy są dostępne w zakładce "Galeria": >>>

Najnowsze artykuły z życia szkoły

 • Kolejne sukcesy w konkursie ekologicznym

  20180425 102532   Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pt. „Moja Ziemia Czysty Świat”. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Ja jestem ten, który tworzy tlen”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej liście w czterech porach roku, rzeźbę liścia lub grę dydaktyczną. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do konkursu  sprawiając sobie nawzajem olbrzymią konkurencję. 

   

    

     Wśród dostrzeżonych i docenionych prac, nadesłanych na konkurs z całej Polski, znalazły się aż cztery uczennice naszej szkoły:

  • I miejsce zdobyła Nikola Kozieł z klasy IV a
  • III miejsce zdobyła Oliwia Błaszczyk z klasy V b

     Wyróżnienia zdobyły:

  • Julia Brenza z klasy III a
  • Zuzanna Jabłońska z klasy IV a

     Uroczyste wręczenie nagród, połączone z krótką prelekcją na temat ważnego zadania jakie pełnią drzewa, odbyło się 25.04.2018r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci wspaniałe nagrody. Cieszymy się, że zagadnienia ekologiczne nie są obce dla naszych uczniów, a potrzeba ochrony przyrody jest dla nich bardzo ważna. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   
 • Egzamin Gimnazjalny 2018

  „ Doprawdy, jak to miło coś umieć.”

   Moliere

  WP 20180420 08 44 53 Pro   W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach mieli okazję przekonać się, jak trafne jest przytoczone powyżej powiedzenie słynnego francuskiego komediopisarza. Były to bowiem dni egzaminów, podczas których należało rzeczywiście wykazać  się wiedzą i to z wielu przedmiotów. Pierwszy dzień to zmagania w obszarze bloku humanistycznego, który obejmował sprawdzian z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Drugi dzień (przez wielu uczniów uważany za najtrudniejszy) to egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych ( biologia, chemia, fizyka, geografia) oraz z matematyki. I wreszcie dzień trzeci, w którym  sprawdzane są wiedza i umiejętności uczniów z języka obcego ( w naszej szkole z języka angielskiego lub niemieckiego): na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tak więc egzaminy stanowią swoisty maraton i są naprawdę dużym wyzwaniem dla uczniów. Dlatego towarzyszy im nastrój skupienia i powagi. Można powiedzieć, że czas egzaminów gimnazjalnych to pierwszy krok w dorosłość. Świadczą o tym również uroczyste stroje, które potwierdzają znaczenie tego momentu w życiu młodych ludzi.    Oby wyniki ( które zostaną ogłoszone w połowie czerwca) potwierdziły, że nasi uczniowie nie tylko „coś”, ale bardzo dużo umieją.

    

   
 • SZKOLNA STOŁÓWKA Z "DELMĄ"

     Nasza szkoła bierze udział w kolejnym konkursie. Tym razem będziemy walczyć o remont naszej skromnej stołówki w głosowaniu „Extra szkolna stołówka z Delmą Extra”.
     Będziemy Wam wdzięczni za każdy oddany na nas głos. Głosowanie trwa do 31 maja 2017. Każdego dnia można oddać na nas 1 głos z 1 adresu mailowego. Sposób głosowania jest bardzo prosty:

  1. Kliknij w link i zagłosuj: link
  2. Wybierz województwo śląskie i powiat będziński
  3. Pod nazwą SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MIERZĘCICACH kliknij „GŁOSUJ
  4. Wpisz swój adres mailowy, na który zostanie przesłany link, który należy kliknąć w celu potwierdzenia oddania głosu.

  Jeśli przy okazji robienia zakupów kupisz dowolny produkt Delma Extra, zrób zdjęcie paragonu i zagłosuj.

   

   

Czytaj więcej 


Ostatnie informacje:

Termin zawodów powiatowych BRD

Opublikował/a w dniu 24/04/2018, 00:08 .anna_lukas
W związku z otrzymaną informacją, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach będzie organizatorem powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...

Pomagaj misjom

Opublikował/a w dniu 23/04/2018, 17:43 .Marek Zawadzki
Pomagaj misjom

Udział w konkursie „Geomati”

Opublikował/a w dniu 15/04/2018, 08:37 .anna_lukas
Uczennice z klasy 3b naszej szkoły Anna Wojdas i Noemi Polewiak w czwartek 12.04 brały udział w konkursie matematyczno – geograficznym „ Geomati ”...

1% dla szkoły

Opublikował/a w dniu 12/01/2017, 10:59 .Marek Zawadzki
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie finansowe naszej szkoły -  wpłaty na Radę Rodziców oraz przekazanie 1% podatku poprzez Fundację Rosa. Prosimy o...

Biblioteka czeka...

Opublikował/a w dniu 04/10/2016, 14:22 .Marek Zawadzki
Już wkrótce spotkania przy herbatce podczas jesiennych Wieczorków Literackich. Czekają też ulubione lektury w ukochanej ościennej Gminnej Bibliotece...

Bezpieczna droga do szkoły

Opublikował/a w dniu 24/09/2015, 12:30 .Marek Zawadzki
Przypominamy, że w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach zatrudniony jest pracownik „STOP”, który dba o bezpieczeństwo dzieci w pobliżu szkoły w...

Informacja dotycząca wjazdu na teren szkolny

Opublikował/a w dniu 02/09/2015, 13:41 .Marek Zawadzki
Mając na względzie bezpieczeństwo uczniów, zgodnie z zaleceniami Inspektora Nadzoru Budowlanego i Inspektora BHP stwierdza się, że od dnia 2.09.2015 roku...


Klub Wolontariusza

 • Zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt 

  1  Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt Schroniska Cichy Kąt w Tarnowskich Górach. Zbiórka karmy została zebrana w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach i przekazana wolontariuszom schroniska. W imieniu  wszystkich podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania.

   
 • Wolontariusze w akcji!

  Czas przedświąteczny to dobry moment na spełnianie dobrych uczynków, toteż w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przeprowadzono ostatnio szereg akcji charytatywnych, mających na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych.

  20171220 090444 001Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że los innych nie jest im obojętny! Wszystkie przedsięwzięcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Członkowie Klubu Wolontariusza, rozpowszechniając jego idee, włączają też innych do bezinteresownych działań, których skutki już odczuli podopieczni Fundacji „Pomóż i Ty”, niepełnosprawni artyści skupiający się wokół Wydawnictwa AMUN czy dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dodatkowo od lat już prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, przez co przyłączamy się do finansowania leczenia dzieci z najbliższego otoczenia, a Góra Grosza stała się niemal tradycją naszej szkoły.

  W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie zarówno uczniom, jak i rodzicom a także pracownikom naszej szkoły. Dziękujemy za okazane serce, przypominając słowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II:

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
  nie przez to, kim jest,
  lecz przez to,
  czym dzieli się z innymi”.

   
 • Pomóż i Ty

  Na przełomie września i października 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 188 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 6.10.2017r.

  W październiku 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Wydawnictwem Artystów Malujących ustami i nogami AMUN. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Wydawnictwo kartki świąteczne – pakiet o wartości 39,90 zł. Całkowity dochód z akcji został w całości przelany na konto Wydawnictwa dn. 25.10.2017r.

  W dniach 8 – 22.11.2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 153 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 22.11.2017r.

  Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Stowarzyszenie „Świąteczne Kartki Dobroczynne – pakiet 45 szt. Całkowity dochód z akcji w kwocie 88 zł został w całości przelany na konto Wydawnictwa
  dn. 14.12.2017r.

   

Czytaj więcej 


Projekt Unijny:

Projekt pn. ''Moja szkoła Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach Moją Szansą''

logo3

 • Wycieczka do Warszawy

  w13   Dnia 04.04.2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy, w całości sfinansowanej z projektu unijnego: ”Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą”. Głównym celem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik.  Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach  laboratoryjnych z biologii, podczas których  dowiedzieli się, jak to możliwe że serce, płuca czy wątroba stają się przeźroczyste, oraz poznali ich budowę anatomiczną.  Dowiedzieli się także  co to jest bioluminescencja, korzystając z technologii dostępnej naukowcom. Najwięksi śmiałkowie z grupy mogli potrzymać na rękach karaczany madagaskarskie.

     Podczas zajęć w laboratorium  robotycznym kolejna grupa uczniów rozwijała zdolności techniczne (budowanie  robotów) a także informatyczne (tworzenie algorytmów). Uczniowie pogłębiali też  wiedzę z matematyki i fizyki. Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się jaką rolę ma powietrze w przemyśle oraz jak projektować, montować i sterować układami zasilanymi sprężonym powietrzem. Podczas pracy wykazali się ogromną kreatywnością.

     Na zajęciach z fizyki pt. „Obudzić Krakena” uczniowie wcielili się w załogę statku wyposażonego w artylerię okrętową. Podczas rejsu tym statkiem dowiedzieli się, jakie prawa fizyki pomagają trafiać do celu. Sprawdzili doświadczalnie, co wpływa na zasięg rzutu ukośnego i jaka wiedza matematyczna jest potrzebna artylerzystom. Na koniec, dzięki swoim poprawnym obliczeniom trafili celnie w potwora. Misja się udała!

     Po zajęciach uczniowie zwiedzali jeszcze strefę eksperymentowania i wystawy. Późną nocą wszyscy dotarli do Mierzęcic zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

   
 • Biorobotyka

  20841817 1435946099776226 7673924621199318998 n

  W dniu 25 września uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach wzięli udział w cyklu interaktywnych wykładów p

  od wspólnym tytułem "Biorobotyka" w ramach projektu  pn. "Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą" realizowanego od października 2016 r. Projekt ten  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Tematyka wykładów dotyczyła m.in. prezentacji działania robota chirurgicznego, zastosowania polimerów w medycynie oraz konstruowania egzoszkieletu, implantów i protez z wykorzystaniem techniki druku 3D. Seans obejmował trzy wykłady: Robot chirurgiczny w akcji, Polimery w medycynie oraz Ucho 3D? Czemu nie?

  Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli przygotowane dla nich eksperymenty i pokazy. Mieli również okazję wcielić się w rolę chirurga i wziąć udział w sekcji serca.

  Opiekunami na wycieczce były panie: Anna Łukasik, Katarzyna Kobiałka oraz Ewa Kocot.

    

   

  logo3

   

   
 • Wyjazd na Uniwersytet Śląski do Katowic

  logo3

  W dniu 10 marca 2017 roku uczestnicy projektu pn. ''Moja szkoła Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach Moją Szansą'' realizowanego w naszej szkole, wraz z opiekunami wycieczki: Paniami: Joanną Krawczyk, Eweliną Kowalską,  Anną Gurowiec oraz  Barbarą Gryczką, mieli możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach fizyczno-biologicznych, prowadzonych w Instytutucie Fizyki, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz tego mogliśmy także posłuchać wykładów na Wydziale Biologii I Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na pokazach z fizyki nasi uczniowie wykonywali różne doświadczenia fizyczne m.in. doświadczenia z optyki, elektryki oraz obserwowaliśmy, jak zmienia się ruch jednostajnie przyspieszony pod wpływem odważników. Pokazy biologiczne, rozpoczęły się ciekawym wykładem na temat ,,Badanie organizmów pod mikroskopem akustycznym i elektronowym’’. Następnie oglądaliśmy różne preparaty pod mikroskopami. Po podzieleniu się na dwie grupy, poszliśmy do laboratorium oglądać cukier i skorupkę jajka pod mikroskopem akustycznym. Uczniowie byli zachwyceni doświadczeniami, które mogli zobaczyć oraz sami spróbować wykonać.  Dzięki temu poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zagadnień fizycznych oraz biologicznych.

  Natalia Kyrcz, Kinga Kwapich

   

Czytaj więcejWitamy!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach jest placówką publiczną. Urząd dyrektora sprawuje mgr Paulina Niegowska.

Procesem dydaktyczno - wychowawczym kieruje wykwalifikowana kadra nauczycielska, dbająca o harmonijny rozwój każdego dziecka.

Szkoła uczy, wychowuje ....


 Czytaj więcej

Dobra Szkoła

Kontrola stężeń smogu

thumb 5 sponsor default

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Bezpieczny w sieci

Nowe horyzonty

Fundacja Rosa

Biuletym - BIP

Skontaktuj się z nami:

footerfacebookicon footerrssicon  footertwittericon

Licznik odwiedzin

1346523
DzisiajDzisiaj549
WczorajWczoraj521
Ten tydzieńTen tydzień1522
Ten miesiącTen miesiąc13186
WszystkieWszystkie1346523

Logowanie