II MIEJSCE W REJONOWYCH IGRZYSKA DZIECI
W CZWÓRBOJU LA DZIEWCZĄT

W dniu 20.05. 2024r w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Dąbrowie Górniczej odbyły się rejonowe zawody w czwórboju LA dziewcząt grupy młodszej. W Igrzyskach Dzieci brały udział 3 najlepsze szkoły powiatu będzińskiego i 3 najlepsze szkoły Dąbrowy Górniczej . Dziewczęta rozpoczęły zawody od biegu na 60m, następnie skok w dal, rzut piłeczka palantową a na koniec długi bieg 600m. Ostatecznie nasza reprezentacja szkoły zajęła II miejsce, ustępując tylko szkole sportowej o profilu lekkoatletycznym. Nasze dziewczęta uzyskały imponujące wyniki, pokazały duże zaangażowanie i chęci walki .

Reprezentacja dziewcząt - Igrzyska Dzieci

1. Matylda Łazarczyk
  2. Oliwia Majcherczyk
  3. Natalia Hatlapa
  4. Rozalia Kaziród
  5. Julia Zielińska
  6. Kornelia Sroka
  7. Julia Hyla

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

Rowerzyści z SP 1 Mierzęcice mistrzami województwa śląskiego!!!

1  18 maja 2024 w Kroczycach odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Tym razem naszą szkołę reprezentowali Hubert Kamiński, Natalia Pływacz i Adam Jabłoński. Już pierwsza konkurencja – testy z wiedzy pokazała, że drużyna jest świetnie przygotowana, a kolejne konkurencje znakomite przejazdy na rowerowym torze przeszkód, bezbłędnie pokonane miasteczko ruchu drogowego i bardzo dobrze poprowadzona akcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tylko to potwierdziły. Tym samym nasza reprezentacja obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku czerwca. Dodatkowo indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Adam Jabłoński zdobywając mistrzostwo województwa. Za naszych zawodników trzymamy kciuki życząc im jak najwyższego miejsca w kraju.

Chłopcy z SP 1 Mierzęcice w finałach rejonowych w lekkiej atletyce drużynowej

IMG 20240508 121616Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w kolejnej konkurencji wynikającej z kalendarza rozgrywek powiatowych, tym razem była to lekkoatletyka drużynowa. Każdy z zespołów musiał wystartować w czterech blokach: szybkościowym, skocznościowym, wytrzymałościowym i rzutowym dodatkowo drużyna rywalizowała w biegu sztafetowym. Na wynik zespołu składało się aż 12 wyników uzyskanych przez poszczególnych zawodników z drużyny. Dodatkowa trudność polegała na tym, iż każdy mógł wystartować tylko jeden raz. Ogromną niespodziankę sprawili nasi reprezentanci, którzy w rywalizacji zajęli 3 miejsce w powiecie i tym samym zakwalifikowali się do finałów rejonowych, co nie udawało się od kilku lat. Startujące w tej samej konkurencji dziewczynki tym razem zajęły miejsce czwarte i zakończyły swoją tegoroczną przygodę z lekkoatletyką. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a chłopakom życzymy kolejnych życiowych rekordów w poszczególnych konkurencjach na zawodach rejonowych.

Skład chłopców:

7. Amelia Nagła
  8. Wiktoria Szecel
  9. Magdalena Szydło

Święto Tańca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach: Uczczenie Talentów i Pasji

20240509 105448  W dniu 9 maja, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przeżyła wyjątkowe święto - Festiwal Tańca. To wydarzenie nie tylko uczciło Międzynarodowy Dzień Tańca, który oficjalnie przypada na 26 kwietnia, ale także było okazją do zaprezentowania niesamowitych talentów tanecznych, jakie tkwią w sercach i duszach uczniów.
  Uczennice klas 4-8 stanęły na scenie, by zaprezentować różnorodność stylów tanecznych, włączając w to hip-hop, jazz oraz taniec nowoczesny. Był to prawdziwy festiwal ruchu, ekspresji i pasji, który porwał zarówno uczestników, jak i widzów.
Pokazy taneczne obejmowały zarówno występy solowe, duety, a także grupowe. Każdy z uczestników wkładał serce i duszę w swoją choreografię, a ich zaangażowanie i profesjonalizm widać było w każdym kroku.
  Co było szczególnie godne podziwu, to fakt, że uczniowie samodzielnie przygotowali swoje choreografie taneczne. To dowód na ich kreatywność, determinację i umiejętność współpracy w tworzeniu czegoś wyjątkowego.
  Nie tylko umiejętności taneczne były na najwyższym poziomie, ale także scenografia i oprawa muzyczna. Pod koniec akademii prezenterzy zaprosili wszystkich uczestników festiwalu oraz widownię do odtańczenia wspólnie układu- Macareny. Całość wydarzenia była zaplanowana z dbałością o każdy detal, co sprawiło, że Festiwal Tańca stał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich obecnych.
  Święto Tańca w Szkole Podstawowej nr 1 było nie tylko okazją do uczczenia pasji tanecznej, ale także dowodem na to, jak ważne jest wsparcie i promowanie talentów młodych ludzi. Dzięki takim wydarzeniom, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności, budowania pewności siebie i pokazywania światu, co naprawdę potrafią.

* ** * * * *

XXIV EDYCJA PUCHARU  TYMBARK 2024

IMG 20240508 WA0000

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwia młodym zawodnikom spełnienie marzeń o grze na stadionie. Nasza drużyna dziewcząt U12, po raz pierwszy w historii szkoły wzięła udział w tym turnieju, przechodząc najpierw etap powiatowy, w którym zajęły I miejsce, potem rozegrały mecze w  finałach wojewódzkich. Finał wojewódzki odbywał się na obiektach sportowych w Sosnowcu - Niwce w dniu 08.05.2024 r.  Nasza reprezentacja dziewcząt rozegrała dwa mecze w grupie, zdobywając 3 pkt, przegrała jedynie z drużyną ze szkoły  SMS Bielsko Biała, która ostatecznie grała w finale turnieju.  To był naprawdę fantastyczny turniej, bardzo dobra organizacja, mnóstwo atrakcji dodatkowych dla uczestników turnieju. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i worek z niespodzianka.

Nasza reprezentacja :

1. Rozalia Kaziród - kapitan
  2. Kinga Pasamonik - bramkarz
  3. Oliwia Majcherczyk
  4. Kinga Lity
  5. Michalina Całka
  6. Maja Olszówka
  7. Kornelia Sroka
  8. Zuzanna Parzoch
  9. Kornelia Nowara
  10. Barbara Ciesielska

GRATULUJEMY POSTAWY I GRY NASZYM WSPANIAŁYM DZIEWCZYNOM!!!