SUKCES UCZENNIC KLAS PIĄTYCH W POWIATOWYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM

konk mit 2  23 marca w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbył się I Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Był on adresowany do uczniów klas piątych z terenu powiatu będzińskiego. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Góralczyk i Matylda Łazarczyk z klasy 5a oraz Natalia Hatlapa z klasy 5b. Dziewczęta wystąpiły pod nazwą „Tajemnicze Nimfy”.

Pierwszą odsłoną rywalizacji była autoprezentacja zespołu. Ogromną rolę odgrywały tutaj stroje i rekwizyty (wspaniałą charakteryzację naszych uczennic można podziwiać na zdjęciach).  Zasadnicza część rywalizacji składała się z kilku zadań sprawdzających znajomość mitologii oraz frazeologii o mitologicznym rodowodzie.

Po ponad dwóch godzinach wyrównanych zmagań ogłoszono wyniki. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Dziewczęta zostały uhonorowane dyplomami. Ponadto otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych. Serdecznie gratulujemy Karolinie, Matyldzie i Natalii!