Lab pszysz

Styczeń w Laboratorium przyszłości SP 1 Mierzęcice

W styczniu uczniowie z województwa śląskiego mogli odpocząć podczas dwutygodniowych ferii. Za nim jednak udali się na zasłużony odpoczynek spotkali się w Laboratoryjnej kuchni, gdzie uczyli się przygotowywać różne rodzaje zimowych herbat. Wiadomo, że nie ma nic lepszego jak powrót z nart, sanek czy zimowego spaceru i wypicie rozgrzewającej herbaty. Nasi uczniowie dokończyli także projekty swoich aniołów z masy solnej, a po powrocie z ferii rozpoczęli naukę przygotowywania gofrów, którą to będą kontynuować w miesiącu lutym.

Podczas zajęć z robotyki i informatyki uczniowie mierzęcickiej jedynki kontynuowali naukę programowania zarówno robotów, jak i drukarki 3D tworząc kolejne ciekawe projekty.

* * * * * * *