Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

IMG 20230329 115255  W dniu 23 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W rywalizacji udział wzięli uczniowie z SP 1 Mierzęcice, SP 2 Mierzęcice oraz uczennice ze szkół ponadpodstawowych. Gości, zawodników oraz opiekunów powitała Paulina Niegowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, szkoła kolejny raz miała zaszczyt gościć uczestników tego turnieju.

W jury konkursu zasiedli: st. kpt. mgr inż. Marcin Łukasik z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie, Sławomir Lipiński- Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mierzęcicach, Stanisław Paks - Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mierzęcicach, Iwona Dyraga - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mierzęcicach, Paulina Niegowska -Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach oraz Karolina Dymarska - Dyrektor GOK w Mierzęcicach. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Bardzo dużym sukcesem zakończyły się gminne eliminacje dla uczniów mierzęcickiej jedynki, którzy zwyciężyli w obu kategoriach szkół podstawowych. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4 Oliwier Bijak. W drugiej grupie uczniów klas 5-8 bezkonkurencyjny okazał się Dominik Cichoń z klasy 8, który wygrał zarówno część pisemną jak i ustną. Warto dodać, że czwarte miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Folek z klasy 5, rośnie więc kolejny następca mistrzów tego turnieju z SP 1 Mierzęcice. Wszyscy chłopcy wykazali się ogromną wiedzą, a Oliwier i Dominik awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 12 kwietnia. Za naszych reprezentantów trzymamy kciuki.