Wyjazd do teatru

24 listopada 2022r. uczniowie klas 5a, 5b oraz 7a wybrali się do teatru na spektakl „Opowieść wigilijna” - jedną z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia.

W wigilijny wieczór, kiedy cały Londyn raduje się obchodzonymi świętami, jeden tylko zgryźliwy i gburowaty samotnik, Ebenezer Scroge, nie poddaje się świątecznej atmosferze. Poświęca się natomiast swojemu ulubionemu zajęciu - liczeniu pieniędzy. Jest jednak ktoś, kto niespodziewanie go odwiedza i przekazuje mu pewną niezwykle ważną wiadomość. Z zaświatów przybywa groźny, przerażający duch zmarłego wspólnika. A po nim, co godzinę, kolejne trzy duchy – Dawnych, Obecnych i Przyszłych Świąt.

Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów, a dodatkowo uwagę przykuwały klasyczne kostiumy z epoki oraz efekty świetlne i akustyczne wzbogacające widowisko i pozostawiające niezapomniane wrażenia.