Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja

IMG 20240324 WA0009  24 marca 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach zjednoczyła się w działaniu charytatywnym, przyłączając się do  wyjątkowej zbiórki na rzecz  hospicjum w Będzinie organizowanej przez fundację Pro Salute. Wiosenna  akcja, nazwana "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja", miała na celu wsparcie osób przebywających w hospicjum oraz ich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Inicjatywa, która wypełniła serca uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności, wyłoniła się z potrzeby niesienia pomocy tym, którzy znajdują się w sytuacji życiowej wymagającej szczególnego wsparcia. Hospicja odgrywają niezwykle ważną rolę w opiece nad osobami nieuleczalnie chorymi, zapewniając im godne i pełne zrozumienia otoczenie. Zrozumienie tego faktu sprawiło, że Szkoła Podstawowa nr 1 postanowiła zaangażować się w pomoc, aby wesprzeć pracę hospicjum. Uczniowie, nauczyciele oraz lokalni mieszkańcy włączyli się w akcję, niosąc ze sobą nie tylko datki, ale również ciepłe słowa wsparcia i otuchy dla chorych i ich rodzin. Każdy, kto uczestniczył w akcji, mógł poczuć niezwykłą siłę solidarności i empatii, która towarzyszyła wspólnemu działaniu na rzecz szlachetnego celu.

Efektem zbiórki było nie tylko zebranie potrzebnych środków finansowych, ale przede wszystkim uczucie związania ze wspólnym celem, który sprawił, że wolontariusze i mieszkańcy Mierzęcic poczuli się częścią czegoś większego - wspólnoty wspierającej się nawzajem.

Akcja charytatywna "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja" to doskonały przykład siły i potencjału, jaki tkwi w lokalnej społeczności. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach udowodniła, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromny wpływ na życie innych osób, dodając im odrobinę nadziei i uśmiechu w trudnych chwilach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

"Góra Grosza"

Akcja charytatywna "Góra Grosza" Towarzystwa Nasz Dom dobiegła końca. Była to XXIII edycja, która zakończyła się 28 lutego. Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat od początku marca liczył zebrane monety. Udało się naszej szkole uzbierać 248,06 zł co przekłada się na wagę ponad 14 kg. Monety zostały spakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i chęć pomocy.

Noworoczne spotkanie Pokoleń w Domu Seniora Iskra

20240118 161637  Nowy rok zawsze niesie ze sobą obietnice nowych możliwości, a jednym z najpiękniejszych sposobów na jego rozpoczęcie jest spotkanie pokoleń.
W dniu 18 stycznia 2024r. w Domu Seniora Iskra miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - spotkanie uczniów naszej szkoły z Seniorami, które nie tylko dostarczyło niezapomnianych chwil, ale także promowało więź międzypokoleniową oraz szacunek do starszych członków społeczeństwa.
Spotkanie odbyło się w atmosferze pełnej ciepła i serdeczności. Młodzi uczniowie przygotowywali się do spotkania z ogromnym zaangażowaniem. Zaprezentowali piękny program artystyczny. Recytacje, piosenki, przygotowany na tę okazję układ taneczny oraz piękną grę uczennic na flecie, skrzypcach i keyboardzie nagrodzono gromkimi oklaskami.
  Występ artystyczny dla Seniorów stał się więc wyjątkowym prezentem, który sprawił, że nowy rok rozpoczął się w atmosferze wspólnoty, miłości i szacunku.
Spotkanie uczniów z Seniorami to nie tylko wyjątkowe wydarzenie szkolne, ale także drogocenna lekcja życia.

Jesteśmy życzliwi, dzielimy się dobrem

Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań i radości, ale także okazja do dzielenia się z potrzebującymi. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach postanowiła uczynić ten miesiąc jeszcze bardziej wyjątkowym poprzez przyłączenie się do charytatywnej akcji o wymownej nazwie "Paczuszka dla maluszka". Inicjatywa miała na celu zebranie artykułów przeznaczonych dla mam i dzieci, aby wspomóc te najbardziej potrzebujące. Od ubranek po zabawki, od akcesoriów higienicznych po kaszki i mleko modyfikowane - każda odrobina pomocy miała znaczenie. Rozpoczęcie akcji nastąpiło w pierwszych dniach grudnia, a uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się do zbiórki z pełnym zaangażowaniem. Korytarze szkoły szybko wypełniły się kartonami, w których znajdowały się przynoszone artykuły. Radość i entuzjazm uczestników były zaraźliwe, co sprawiło, że akcja stała się wyjątkowym wydarzeniem społecznym.

Akcja "Paczuszka dla maluszka" nie tylko dostarczyła niezbędnych artykułów dla potrzebujących, ale także wzmocniła więzi społeczności szkolnej. Wspólna praca na rzecz dobra wspólnego, dzielenie się z innymi i troska o tych, którzy potrzebują wsparcia, są wartościami, które uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach z pewnością będą pamiętać na długo. Niech ta charytatywna inicjatywa będzie inspiracją  do podejmowania  kolejnych działań.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy

Kolejna edycja akcji "DAJ NADZIEJĘ"

8 i 9 grudnia w markecie Karolina w Mierzęcicach odbyła się kolejna edycja akcji "DAJ NADZIEJĘ". Organizatorem był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.

Uczniowie naszej szkoły w charakterze wolontariuszy zbierali produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Mierzęcice. Zebrane dary zostaną przekazane Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który rozdysponuje je przed Świętami Bożego Narodzenia w formie paczek.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy postanowili przyłączyć się do naszej akcji i hojnie zapełniali kosze.  Dziękujemy również wolontariuszom! To dzięki Wam całe przedsięwzięcie mogło się odbyć.