Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Rozpoczęliśmy nowy projekt Erasmusa+ Let's revive disappearing crafts of Europe together!

logo erasmus  Rozpoczęliśmy nowy projekt Erasmusa+ Let's revive disappearing crafts of Europe together! 3 grudnia odbyło się inauguracyjne spotkanie online, zorganizowane przez rumuńskiego koordynatora projektu p. Tunde Sele. Uczestniczyły w nim szkoły partnerskie z Sycylii, Polski, Grecji, Cypru, Rumunii i Słowacji. Spotkanie odbyło się na platformie zoom.

  Każda ze szkół partnerskich zaprezentowała swoją placówkę oraz środowisko uczniowskie i kadrę. Przeanalizowaliśmy wyniki ankiet przeprowadzonych w szkołach wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszędzie wyniki prezentowały się podobnie. Wskazywały na bardzo duży entuzjazm wobec projektu. Rodzicie i nauczyciele podkreślali to, iż wiedza na temat dawnych zawodów jest ważna, ponieważ to nasza tradycja, a od korzeni nie należy się odcinać. Uczniowie w ankietach zwracali uwagę na możliwość poznania rówieśników z innych państw oraz okazję do szlifowania języka. Dla wszystkich atrakcyjna jest wizja wyjazdów zagranicznych.

  Spotkanie to było okazją do zaplanowania najbliższych zadań związanych z projektem. W grudniu i styczniu skupimy się na dwóch działaniach. Będziemy pracować nad kalendarzem na nowy rok, do którego uczniowie wykonają rysunki prezentujące wymierające zawody. Nasi uczniowie nad tym zadaniem rozpoczęli pracę w ubiegłym miesiącu, więc możemy uchylić już rąbka tajemnicy i pokazać kilka prac w postaci puzzli. Niech reszta pozostanie niespodzianką.

  Drugie zadanie, które przed nami, to praca nad logo projektu, ale szczegóły opublikujemy w osobnym artykule. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo!

Maria Śliż