logo erasmus

Spotkanie online z partnerami z projektu EUHARMONIC

logo  4 listopada spotkaliśmy się wirtualnie z naszymi partnerami z Erasmusa+. Celem tego spotkania była realizacja zadań zaplanowanych na wizytę w Grecji, która z powodu pandemii nie doszła do skutku.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania pracownika Muzeum Ouzo, który przybliżył nam greckie dziedzictwo kulturowe. Mogliśmy także zobaczyć, w jaki sposób digitalizacja jest wykorzystywana w pracy muzeum. Celem wizyty zaplanowanej na Lesvos było poznanie różnorodnych możliwości cyfryzacji. Dziś zobaczyliśmy jedno z wielu zastosowań cyfryzacji. Dzięki nowoczesnym narzędziom IT zostaliśmy zabrani na wirtualną wycieczkę śladami Isidorosa Arvanitisa do Plomari.

Uczniowie ponadto mogli spotkać swoich rówieśników z Grecji, Portugalii, Chorwacji i Cypru. W tych krajach uczniowie nadal uczą się stacjonarnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. My byliśmy tym państwem, które korzysta już z nauczania zdalnego.

Czekamy na kolejne spotkania online, przybliżające nam kulturę wyspy Lesvos, póki co wyspę możemy podziwiać na filmach: