Rowerzyści z SP 1 Mierzęcice mistrzami województwa śląskiego

8 maja 2026 r. rowerzyści z SP1 Mierzęcice wystartowali w Rybniku w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawodnicy musieli się wykazać wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dodatkowo podczas zawodów wszystkie drużyny udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonywały rowerowy tor przeszkód. Rywalizacja była niezwykle zacięta, jednak to nasi reprezentanci okazali się najlepsi spośród 6 zespołów. Dla Natalii Pływacz, Huberta Kamińskiego i Adama Jabłońskiego zwycięstwo oznacza drugi w pięcioletniej historii starów awans do zawodów krajowych, które w dniach 8-10 czerwca odbędą się w Koronowie. Indywidualnie mistrzem województwa śląskiego został Adam, a wicemistrzem Hubert. Brawo, rowerzyści z SP 1 Mierzęcice!
Turniej BRD to nie tylko zawody, ale przede wszystkim promocja wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozwijania praktycznych umiejętności jazdy na rowerze. Podobnie jak rowerzyści w całej Europie, uczestnicy uczą się odpowiedzialnego i świadomego korzystania z infrastruktury rowerowej, co sprzyja bezpieczeństwu i ekologicznej mobilności.