Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

logo erasmus

"Bo świat to my" – wyjątkowy piknik szkolny i gminny z okazji Dnia Dziecka w Mierzęcicach współfinansowany z projektu unijnego "Wyrównujemy szanse w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach".

IMG 20250530 184628  W piątek, 30 maja, teren wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zamienił się w tętniące życiem miejsce pełne śmiechu, radości i rodzinnej atmosfery. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia – wspólnego pikniku szkolnego i gminnego, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Bo świat to my". To niezwykłe święto zgromadziło dzieci, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców gminy, którzy wspólnie celebrowali radość, wspólnotę i siłę młodego pokolenia.

  Jednym z celów tego wydarzenia było budowanie wspólnoty szkolnej i integracja uczestników projektu unijnego z całą społecznością szkolną i lokalną, zacieśnianie więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz partnerami projektu, wzmacnianie poczucia przynależności uczniów do społeczności szkolnej. Zrealizowano również cele społeczne i równościowe takie jak - promowanie postaw wzajemnego szacunku i współpracy, wyrównywanie szans poprzez wspólne uczestnictwo w atrakcjach i aktywnościach piknikowych, zwiększenie zaangażowania rodzin uczniów w życie szkoły i wsparcie dla dzieci z trudnościami edukacyjnymi lub społecznymi.

  Wspólne świętowanie – Szkoła Podstawowa nr 1 i Gminny Ośrodek Kultury razem

  Pomysł połączenia pikniku szkolnego z wydarzeniem organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu instytucji udało się stworzyć barwną i różnorodną imprezę, która zadowoliła zarówno najmłodszych uczestników, jak i dorosłych.

  Program imprezy był niezwykle bogaty. Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, strefy zabaw i animacji prowadzonych przez profesjonalnych animatorów . Nie zabrakło też warsztatów plastycznych - stoisko Erasmusa z rękodziełem, quizu matematyczno-polonistycznego, warsztatów edukacyjnych - doświadczeń, które łączyły zabawę z nauką oraz  konkurencji sportowych z nagrodami, a także stoiska ze słodkościami i owocami.

  Na scenie – młode talenty i kolorowe występy

  Centralnym punktem wydarzenia był występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Hasło przewodnie "Bo świat to my" znalazło swoje odzwierciedlenie nie tylko w nazwie pikniku, ale również w przesłaniu zaprezentowanej piosenki, bo to dzieci są przyszłością i wartością, o którą należy dbać i którą trzeba wspierać.

  Atrakcje dla całych rodzin

  Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje towarzyszące –  stoisko graficzne,  kolorowanka XXL, loterię fantową, food-trucki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również pokazy służb mundurowych tj. Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzęcicach, Kół Łowieckich „Sokół” i „Jeleń”.

  Nie zabrakło także miejsca na chwilę relaksu – na trawie rozłożono koce i leżaki, gdzie można było odpocząć, porozmawiać czy po prostu nacieszyć się piękną pogodą i towarzystwem.

  Wspólnota, radość, przyszłość

  Piknik "Bo świat to my" udowodnił, że wspólne działanie szkoły oraz instytucji kultury jaką jest Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach może przynieść niezwykłe efekty. To wydarzenie nie tylko dało dzieciom ogromną radość, ale również zintegrowało społeczność i przypomniało, jak ważne są wspólne chwile spędzone razem.

  Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy wzięli udział w Festiwalu Kolorów, który stał się symboliczną klamrą zamykającą dzień pełen emocji, zabawy i pozytywnej energii.

  Bo świat naprawdę należy do dzieci – a dorośli mogą tylko z dumą i radością wspierać ich w budowaniu lepszej przyszłości.

  Piknik ten został współfinansowany z projektu unijnego "Wyrównujemy szanse w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach".

  Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

* * * * * *