Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Sukcesy lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 1 Mierzęcice

W maju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach startowali w zawodach lekkoatletycznych. Najmłodsi klas 1-4 mieli okazje wykazać się w trójboju lekkoatletycznym, uczniowie klas 4-6 mierzyli się w czwórboju lekkoatletycznym, a najstarsi uczniowie klas 7-8 walczyli w lekkoatletyce drużynowej. Nasi zawodnicy spisali się na medal i to dosłownie. Największy sukces odniosły dziewczynki z klas 7-8, które okazały się bezkonkurencyjne w powiecie będzińskim, a następnie w rywalizacji rejonu ustąpiły miejsca tylko koleżankom ze szkoły sportowej, kończąc rywalizację na drugim miejscu w rejonie. Niemniejszym sukcesem mogą pochwalić się dziewczynki klas 4, które w trójboju lekkoatletycznym zajęły drugie miejsce w powiecie, a następnie pokonały mistrzynie powiatu w zawodach rejonowych i po pięknej walce ponownie zajęły drugie miejsce przegrywając jedynie z koleżankami ze szkoły sportowej z Dąbrowy Górniczej. Dziewczynki klas 4-6 w czwórboju lekkoatletycznym i chłopcy 7-8 w drużynówce zajęli czwarte miejsca dorzucając cenne punkty do klasyfikacji generalnej rywalizacji szkół w powiecie. Piąte miejsce w powiecie zajęli chłopcy klas 4-6 po bardzo zaciętej walce o czym świadczy różnica punktowa do czwartego miejsca chłopakom zabrakło 1 punktu a do miejsca trzeciego 9. W przyszłym roku chłopcy już zapowiedzieli walkę o miejsce na podium. Szóste miejsce w swoich pierwszych zawodach powiatowych zajęli chłopcy z klasy 4 w trójboju lekkoatletycznym. Wszystkim gratulujemy pięknej, sportowej postawy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skład dziewcząt 7-8 Skład chłopców 7-8