Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Rowerzyści z SP 1 Mierzęcice mistrzami i wicemistrzami województwa!!!

Jedziemy na Mistrzostwa Polski

1  13 maja 2023 r. rowerzyści z naszej szkoły rywalizowali w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który został rozegrany w Kroczycach. Adam Jabłoński, Hubert Kamiński, Natalia Pływacz, Anna Wielgus w grupie młodszej i Szymon Knop, Oliwier Kamiński i Jakub Bystrzycki w grupie starszej do finału zakwalifikowali się wygrywając wcześniejsze etapy powiatowy i rejonowy. Obie grupy rywalizowały tradycyjnie w czterech konkurencjach: testach wiedzy, na rowerowym torze przeszkód, na miasteczku ruchu drogowego, a na koniec każda z drużyn zmierzyła się z trudnym zadaniem udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Nasi rowerzyści spisali się znakomicie grupa młodsza po ubiegłorocznym czwartym miejscu tym razem mogła cieszyć się z wicemistrzostwa województwa śląskiego, dodatkowo Natalia Pływacz okazała się najlepszą zawodniczką turnieju indywidualnie, na trzecim miejscu podium stanął Hubert Kamiński. Młodym zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznej walce.

W grupie starszej po bardzo zaciętej rywalizacji z kolegami z Mazańcowic nasi zawodnicy okazali się najlepsi. Równych sobie nie miał indywidualnie Szymon Knop, który wygrał 3 z 4 konkurencji, za co został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, na trzecim miejscu podium indywidualnie uplasował się Jakub Bystrzycki. Dzięki wspaniałej postawie, ogromnym umiejętnościom chłopcy nie kończą swojej tegorocznej przygody z rowerami bowiem od 5 do 7 czerwca będą reprezentować województwo śląskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Czarnej w województwie podkarpackim. Chłopakom gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najwyższe miejsce w Polsce.