Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Z wizytą w Pszczynie

1 (10)  W środę 10 maja  klasy I i II  naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny. Pszczyna to dość niepozorne, ale wspaniałe miasto, pełne turystycznych atrakcji. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Zagroda Żubrów.  Jest to hodowla żubrów, udostępniona dla zwiedzających. Położona jest na terenie Parku Pszczyńskiego. Można tam zobaczyć nie tylko żubry, ale także sarny, daniele, muflony, jelenie szlachetne, osły, lisicę, gęsi łabędzionose oraz pawie indyjskie, które przywitały nas pięknie rozłożonymi wachlarzami z piór. To z pewnością była wyjątkowa atrakcja dla dzieci, które szczególnie cieszyły się na widok zwierząt, mogąc tak blisko je podziwiać.

  Kolejnym celem wycieczki stało się Muzeum  Zamkowe  w Pszczynie. Tam uczniowie zwiedzili myśliwski pałac książąt pszczyńskich, a w nim wspaniałe XIX- i XX-wieczne wnętrza: komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne, garderoby. Kompleks pałacowy odkrywał przed nimi swoje tajemnice: apartamenty cesarskie, tajemne przejścia, lustrzaną salę balową, a także utrzymany w angielskim stylu ogród. Szczególną ciekawość wzbudziły licznie ozdabiające ściany trofea myśliwskie pochodzące z okolicznej Puszczy  Pszczyńskiej. Podczas zwiedzania dzieci mogły zadawać pytania paniom przewodniczkom oraz utrwalały ciekawe fakty poprzez własne odpowiedzi. Następnie spacerkiem udaliśmy się do ostatniego celu wycieczki, którym była wizyta na rynku pszczyńskim, gdzie spotkaliśmy się z księżną Daisy i posiedzieliśmy razem z nią na ławeczce.

  Wyjazd do Pszczyny dostarczył wszystkim nie tylko rozrywki, ale także pozwolił przeżyć niesamowitą edukacyjną przygodę, łącząc teraźniejszość z historią. 

Pozostałe zdjęcia >>>

 

* * * * * *