Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Świetne występy piłkarzy i piłkarek nożnych z SP 1 Mierzęcice

IMG 20230425 104506  W kwietniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w zawodach piłki nożnej. Zmagania rozpoczęliśmy od Turnieju Tymbarka chłopców klas 4-5, następnie rywalizacja przeniosła się na poziom powiatu gdzie najpierw uczniowie klas 4-6, a następnie uczniowie klas 7-8 rywalizowali o prawo startu w zawodach rejonowych. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, a trzeba zaznaczyć, że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną wśród szkól, a co za tym idzie startuje w niej najwięcej drużyn. W zaciętej rywalizacji największy sukces odnieśli chłopcy klas 7-8, którzy wygrali swoją grupę, następnie zwyciężyli w meczu półfinałowym, w finale musieli uznać wyższość kolegów z Będzina. Drugie miejsce w powiecie to ogromny sukces, który dał im również awans do zawodów rejonowych. Również drugie miejsce w powiecie zajęły w tej kategorii wiekowej nasze dziewczyny, które również awansowały do zawodów rejonowych. Zawody dziewcząt pierwszy raz w historii zostały rozegrane w SP 1 Mierzęcice. Dużym sukcesem zakończył się również start naszych chłopaków w kategorii klas 4-6. Po wygraniu grupy w półfinale bardzo pechowo w rzutach karnych przegraliśmy z późniejszymi zwycięzcami turnieju ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Dziewczynki w tej kategorii zajęły piąte miejsce po pięknej wyrównanej walce. Turniej Tymbarka chłopcy klas 4-5 zakończyli na miejscu 4-6 pokazując już spore umiejętności i wspaniałą sportową postawę. Wszystkim piłkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na poziomie rejonowym.

Skład drużyny 7-8 dziewcząt: