Wielki sukces rowerzystów z SP 1 Mierzęcice

17 kwietnia 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach kolejny raz była organizatorem zawodów powiatowych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody składały się z trzech etapów: testów wiedzy, rowerowego toru przeszkód i pierwszej pomocy przedmedycznej. W turnieju wystąpiły ekipy wyłonione na wcześniejszych etapach miejskich i gminnych. W tegorocznej edycji rowerzyści z mierzęcickiej jedynki okazali się najlepsi w obu kategoriach drużynowo i indywidualnie meldując się w kolejnym okręgowym etapie turnieju, który już 28 kwietnia zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej. Trzymamy kciuki aby udało się powtórzyć zeszłoroczny wynik i awansować do zawodów wojewódzkich.

Grupa młodsza

1. Adam Jabłoński
  2. Hubert Kamiński
  3. Natalia Pływacz
  4. Anna Wielgus

Grupa starsza

1. Szymon Knop
  2. Oliwier Kamiński
  3. Jakub Bystrzycki

Indywidualnie mistrzami powiatu zostali: Natalia i Szymon, wicemistrzami Hubert i Oliwier, na trzecim stopniu podium spotkali się Adam i Kuba.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników.