Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

WSPANIAŁE SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SP nr 1 w MIERZĘCICACH w PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 14 kwietnia 2023r w Szkole Podstawowej nr 13 w Będzinie odbyły się  rejonowe zawody dziewcząt w piłkę ręczną klas 7-8. W zawodach uczestniczyły 2 szkoły podstawowe z powiatu będzińskiego i 2 szkoły z Dąbrowy Górniczej. Nasza reprezentacja  zajęła I miejsce po wspaniałej grze , gdzie pokonały mistrza Dąbrowy Górniczej i wicemistrza Będzina. Nasze szczypiorniski grały bezbłędnie, były bezkonkurencyjne. Zajęcie tak wysokiego miejsca dało naszej reprezentacji  awans do półfinału wojewódzkiego , który odbył się w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu 19 kwietnia 2023r. Nasza drużyna ostatecznie zajęła III miejsce pokonując mistrza Zawiercia i nieznacznie przegrywając z mistrzem Częstochowy. Nasze szczypiornistki grały wspaniale, z pełnym zaangażowaniem. Gratulacje !!!

13. Marcelina Wołyniec

14 kwietnia swoje punkty do klasyfikacji generalnej powiatu dorzucili także chłopcy klas 7-8, zajmując w powiatowym turnieju piłki ręcznej piąte miejsce. Zawody zostały rozegrane w Będzinie. Chłopcy walczyli z ogromnym zaangażowaniem i pełnym poświęceniem. W swojej grupie musieli jednak uznać nieznaczną wyższość dwóch zespołów co uniemożliwiło im wyjście z grupy do strefy medalowej. Chłopakom dziękujemy za piękną walkę.