Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

logo erasmus

Dzień Bezpiecznego Internetu

Logo Tab  Już trzeci rok świętujemy Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach realizacji projektu „Together Against Bullying”  programu Erasmus+. W tym roku stworzyliśmy grę poświęconą cybernękaniu na stronie internetowej Blooket, aby zagrać online z uczniami z innych państw. Do gry zaprosiliśmy partnerów z projektu, ale także partnerów z projektu „EUHARMONIC”, który był realizowany w latach 2018-2020. W grze udział wzięli także uczniowie ze szkół w Słowenii i na Cyprze, z którymi mamy nadzieję nawiązać współpracę w nowym roku szkolnym. 

Blooket Championship – czyli Mistrzostwa Blooket - miały na celu przybliżenie uczniom tematyki cyberprzemocy oraz wskazanie wzorców zachowań w przypadku bycia ofiarą tego przestępstwa.

Drugim celem zabawy było upowszechnianie projektu w innych krajach europejskich oraz poznanie potencjalnych partnerów do przyszłych projektów.

Z naszej szkoły w mistrzostwach udział wzięli uczniowie 8a, którzy okazali się bezkonkurencyjni. Z relacji nauczycieli z zagranicznych szkół, wiemy że uczniom ta forma konkurencji bardzo się podobała i dostarczyła wielu wrażeń.  Za rok ponownie będziemy świętować DBI, choć jeszcze nie wiemy w jakim gronie.

 

* * * * * *