Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 

  My, młodzież diecezji sosnowieckiej, przychodzimy do Ciebie, Matko Chrystusa, Matko Kościoła i nasza Matko. Przynosimy Tobie najcenniejszy dar, jaki mamy: całą naszą młodość. Ty, Matko, znasz nasze ograniczenia, ale również wszystkie nasze marzenia, plany na przyszłość i możliwości. Naucz nas Twojego zawierzenia, Twojej nadziei i Twojej miłości. 

  Dnia 4 października br. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach  pod przewodnictwem ks. Tomasza Piotrowicza uczestniczyli w  Diecezjalnej Pielgrzymce Ósmoklasistów do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Podczas uroczystej  Mszy Świętej sprawowanej przez bp. Grzegorza Kaszaka młodzież zawierzała Matce Bożej Kalwaryjskiej swoje nadzieje i marzenia na przyszłość. Czas modlitwy i refleksji na kalwaryjskim wzgórzu oraz wspólnie wyśpiewane pieśni oazowe  zjednoczyły zebranych, umocniły w wierze i  radości przeżywania tego wyjątkowego spotkania.

  Po zakończonej Eucharystii ósmoklasiści udali się do Wadowic, by odwiedzić miejsce szczególnie bliskie naszemu wielkiemu rodakowi - św. Janowi Pawłowi II – kościół parafialny pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. To w murach tej wadowickiej świątyni Karol Wojtyła był chrzczony, przyjmował Pierwszą Komunię Świętą, posługiwał jako ministrant.

  Pielgrzymkę zakończyły zgodnie z tradycją papieskie kremówki i wspólne pamiątkowe zdjęcie „tu, gdzie wszystko się zaczęło”.

 2728856691844988934