Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Pierwszoklasiści w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach.

 

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się.

Czytanie najlepszą nauką.”  

Aleksander Puszkin   

  Pierwszoklasiści  z naszej szkoły wybrały się spacerkiem 3 października 2022 r. z wizytą do Publicznej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Uczniowie z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

  Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądali i komentowali.

  Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, a także posłuchały opowiadania o żółwiu Franklinie. 

  Teraz już wszyscy wiedzą jak należy dbać o książki, aby służyły nam na długie lata. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a na koniec mieli możliwość wypożyczyć ciekawe książki, które już na nich czekały. Na koniec dzieci dostały upominki w postaci zakładek z informacjami o bibliotece.

                                                                                            Dziękujemy bardzo za zaproszenie!

 

  Uczniowie klas pierwszych mają już za sobą pierwszą lekcję biblioteczną w naszej szkole. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się jakie są zasady korzystania z biblioteki, a także w jaki sposób można wypożyczyć książki.

 

* * * * * *