Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

logo erasmus

Tydzień Języków Obcych

Logo Tab  Tradycją naszej szkoły jest coroczne obchodzenie Europejskiego Dnia Języków. 

  W tym roku w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Języków Obcych, który rozpoczął się w poniedziałek 26 września. Uczniowie w ten dzień przebrali się w stroje nawiązujące kolorem do flag krajów europejskich. W ramach projektu 2020-1-PL01-KA229- 081653 Together against bullying TAB  Erasmus + został ogłoszony konkurs „Czym jest program Erasmus +”.

  Podczas Tygodnia Języków Obcych uczniowie klas I-VIII poszerzali na lekcjach swoją wiedzę z zakresu krajów Unii Europejskiej, wykonywali projekty, plakaty, prezentacje. Zorganizowane zostały gry i zabawy językowe.  Niecodziennym zadaniem dla uczniów była gra terenowa w poszukiwaniu QR kodów z zagadkami językowymi. Tydzień Językowy w naszej szkole został podsumowany gazetką przedstawiającą prace uczniów. Zwieńczeniem uroczystości językowych będzie rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów za uczestnictwo.

  Dzień Języków Obcych jest okazją do zachęcania wszystkich do nauki języków obcych, pokazania korzyści płynących z posługiwania się innymi językami.  Te niecodzienne dni uświadamiają wszystkim potrzebę otwartości, tolerancji i  zrozumienia dla innych nacji.

 

* * * * * * *