Wielkanon 2 24

Niech te święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka

życzą Wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom

Dyrektor, wicedyrektor, nauczyciele oraz pracownicy SP 1 w Mierzęcicach.

* * * * * * *

"Świąteczny prezent na zajączka- Spotkanie z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec"

I MIEJSCE W  POWIATOWYCH ZAWODACH  W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT- IGRZYSKA DZIECI

IMG 20240327 WA0010  W dniu 24.03.2024r na hali w Rogoźniku odbyły się powiatowe zawody  w piłkę ręczną dziewcząt- Igrzyska Dzieci . W zawodach wzięły udział 4 szkoły: gospodarze -SP Rogoźnik, SP 13 Będzin, SP 11 Będzin i SP 1 Mierzęcice.

Zawody zostały rozegrane systemem - każdy z każdym- , w bardzo miłej atmosferze, na wysokim poziomie gry i bardzo dużym zaangażowaniem drużyn w walce o najwyższe miejsce. Nasza reprezentacja po bardzo dobrej grze zajęła   1 miejsce w powiecie będzińskim i awansowała do rozgrywek rejonowych.

Reprezentacja dziewcząt:

1. Julia Zielińska
  2. Nikola Cygarowska
  3. Julia Hyla
  4. Natalia Hatlapa
  5. Rozalia Kaziród
  6. Maja Nowak
  7. Małgorzata Płaczek
  8. Kinga Pasamonik
  9. Kornelia Sroka
  10. Łucja Bysko
  11. Lena Jędrusik
  12. Anna Wielgus
  13. Maja Krzykawska

GRATULUJEMY SUKCESU I AWANSU !!!

Świętujemy Dzień Patrona Szkoły

W dniu 25.03.2024 obchodziliśmy święto  patrona naszej szkoły. Tadeusz Kościuszko to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i cenionych w Polsce postaci historycznych. Zasłużył się  jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, a także jako  generał brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.  Tadeusz Kościuszko jest więc bohaterem dla Polaków i dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Podczas krótkiej uroczystości uczniowie mieli możliwość poznania historycznych faktów z życia oraz zasług naszego patrona. Młodsze dzieci z zaciekawieniem obejrzały film,  który w przystępny sposób przybliżył historię rozbiorów Polski i insurekcji kościuszkowskiej.  Muzyka z XVIII wieku pozwoliła przenieść się w realia czasów, w których działał i żył Tadeusz Kościuszko. Stroje krakowskie i olbrzymi obraz namalowany na płótnie przez byłego nauczyciela naszej szkoły pana Tadeusza Kubisę były kolorową oprawą tego wydarzenia.

Na koniec uroczystości, z okazji tego szkolnego święta, uczniowie każdej klasy otrzymali słodkie upominki.

Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja

IMG 20240324 WA0009  24 marca 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach zjednoczyła się w działaniu charytatywnym, przyłączając się do  wyjątkowej zbiórki na rzecz  hospicjum w Będzinie organizowanej przez fundację Pro Salute. Wiosenna  akcja, nazwana "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja", miała na celu wsparcie osób przebywających w hospicjum oraz ich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Inicjatywa, która wypełniła serca uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności, wyłoniła się z potrzeby niesienia pomocy tym, którzy znajdują się w sytuacji życiowej wymagającej szczególnego wsparcia. Hospicja odgrywają niezwykle ważną rolę w opiece nad osobami nieuleczalnie chorymi, zapewniając im godne i pełne zrozumienia otoczenie. Zrozumienie tego faktu sprawiło, że Szkoła Podstawowa nr 1 postanowiła zaangażować się w pomoc, aby wesprzeć pracę hospicjum. Uczniowie, nauczyciele oraz lokalni mieszkańcy włączyli się w akcję, niosąc ze sobą nie tylko datki, ale również ciepłe słowa wsparcia i otuchy dla chorych i ich rodzin. Każdy, kto uczestniczył w akcji, mógł poczuć niezwykłą siłę solidarności i empatii, która towarzyszyła wspólnemu działaniu na rzecz szlachetnego celu.

Efektem zbiórki było nie tylko zebranie potrzebnych środków finansowych, ale przede wszystkim uczucie związania ze wspólnym celem, który sprawił, że wolontariusze i mieszkańcy Mierzęcic poczuli się częścią czegoś większego - wspólnoty wspierającej się nawzajem.

Akcja charytatywna "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja" to doskonały przykład siły i potencjału, jaki tkwi w lokalnej społeczności. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach udowodniła, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromny wpływ na życie innych osób, dodając im odrobinę nadziei i uśmiechu w trudnych chwilach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.