„Książka od Św. Mikołaja”.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach od wielu lat organizuje akcję pod hasłem „Książka od Św. Mikołaja”. Wyjątkiem był miniony rok szkolny, w którym ze względu na nauczanie zdalne spowodowane pandemią nie mogliśmy przeprowadzić tej zabawy. Jest ona skierowana do wszystkich, którzy czytają książki, lubią je dostawać w prezencie i chcą otrzymać książkę od Św. Mikołaja. Uczniowie i nauczyciele, którzy zgłosili chęć udziału w naszej akcji, uczestniczyli w tradycyjnym mikołajkowym losowaniu. Każdy z nich wylosował osobę, którą później obdarował książką. Uczestnicy zabawy byli proszeni o podanie listy trzech książek, które chcieliby otrzymać. Robimy to po to, by nikt nie był zawiedziony otrzymaną książką i by była ona zgodna z jego gustami czytelniczymi.

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią nie mogliśmy wręczać sobie książek osobiście. Mimo to Św. Mikołaj pod postacią pań Katarzyny Łozińskiej - Jach i Beaty Dzierżanowskiej - Kukuły chodził dzisiaj po szkole i wręczał wyczekiwane książki. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie! „Książka od św. Mikołaja” wróci do Was za rok!