Akcja charytatywna pod hasłem "DAĆ NADZIEJĘ"

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach organizuje we współpracy z marketem "Karolina" akcję charytatywną pod hasłem "DAĆ NADZIEJĘ". Uczniowie naszej szkoły w charakterze wolontariuszy będą zbierać produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Mierzęcice. Zbiórka odbędzie się w piątek 7 bm. w godzinach od 14 do 19 oraz w sobotę 8 bm. w godzinach od 8 do 16. Serdecznie prosimy o przyłączenie się do naszej akcji!

Dac nadzieje 2018

Zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt

1  Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt Schroniska Cichy Kąt w Tarnowskich Górach. Zbiórka karmy została zebrana w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach i przekazana wolontariuszom schroniska. W imieniu  wszystkich podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania.

Wolontariusze w akcji!

Czas przedświąteczny to dobry moment na spełnianie dobrych uczynków, toteż w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przeprowadzono ostatnio szereg akcji charytatywnych, mających na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych.

20171220 090444 001Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że los innych nie jest im obojętny! Wszystkie przedsięwzięcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Członkowie Klubu Wolontariusza, rozpowszechniając jego idee, włączają też innych do bezinteresownych działań, których skutki już odczuli podopieczni Fundacji „Pomóż i Ty”, niepełnosprawni artyści skupiający się wokół Wydawnictwa AMUN czy dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dodatkowo od lat już prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, przez co przyłączamy się do finansowania leczenia dzieci z najbliższego otoczenia, a Góra Grosza stała się niemal tradycją naszej szkoły.

W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie zarówno uczniom, jak i rodzicom a także pracownikom naszej szkoły. Dziękujemy za okazane serce, przypominając słowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”.

Pomóż i Ty

Na przełomie września i października 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 188 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 6.10.2017r.

W październiku 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Wydawnictwem Artystów Malujących ustami i nogami AMUN. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Wydawnictwo kartki świąteczne – pakiet o wartości 39,90 zł. Całkowity dochód z akcji został w całości przelany na konto Wydawnictwa dn. 25.10.2017r.

W dniach 8 – 22.11.2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 153 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 22.11.2017r.

Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Stowarzyszenie „Świąteczne Kartki Dobroczynne – pakiet 45 szt. Całkowity dochód z akcji w kwocie 88 zł został w całości przelany na konto Wydawnictwa
dn. 14.12.2017r.

Gramy dla zwierząt

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Gramy Dla Zwierząt zorganizowanej przez Fundację Centaurus

Zadajemy sobie często pytanie dlaczego zwierzęta potrzebują pomocy?

Gdzie empatia i współczucie ludzi? My uczniowie chcemy wierzyć w dobroć ludzkich serc. Wiele zwierząt trafiło pod opiekę Centaurusa, kiedy się zestarzały i nie mogły już pełnić służby wobec człowieka.

Pamiętajmy o tym, że starość dopadnie każdego z nas, choć na dzień dzisiejszy wydaje się nam taka odległa. Powinniśmy w swojej dobroci serca pamiętać nie tylko o ludziach, ale również o zwierzętach.

Co Ty Drogi Uczniu Możesz Dzisiaj Zrobić?

• Bądź odpowiedzialnym opiekunem zwierząt, pomyśl dwa razy zanim zaopiekujesz się zwierzakiem.
  • Nie przechodź obojętnie obok krzywdy zwierząt
  •  Włącz się w pomoc zwierzakom! Twoja złotówka może im pomóc!

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie Drogi uczniu.

Dziękujemy również rodzicom, którzy nas zechcą wesprzeć w naszej akcji.