Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

X Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki

  Szkoła Podstawowa w Pińczycach zaprasza uczniów klas VII-VIII SP oraz wszystkich uczniów klas szkół ponadpodstawowych z całej Polski do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Historyczno – Literackim pod patronatem Pani dr Wandy Półtawskiej „Polskie więźniarki w Ravensbrück”.

  Konkurs wspierają: Gmina i Miasto Koziegłowy oraz Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie świadomości narodowej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wnikania w istotę procesów historycznych.

  Prace konkursowe należy nadsyłać do dnia 28.05.2021r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Nagrodami w konkursie są: WYJAZDY EDUKACYJNE DO BYŁEGO OBOZU ZAGŁADY W RAVENSBRÜCK, NAGRODY KSIĄŻKOWE ORAZ RZECZOWE. Szczegółowe informacje znajdą państwo w załączonym regulaminie.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Joanna Sularz

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach

 

Regulamin X Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego Polskie więźniarki w Ravensbruck