Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Projekt ekologiczno - charytatywny „Zbieramto w szkole

  Projekt ekologiczno-charytatywny „Zbieramto w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

  Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

  Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/ oraz w materiałach dołączonych do wiadomości.

  Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim nauczycielom i uczniom z Państwa placówki.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:

  1. Zbieramto w szkole – plakaty
  2. List Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. inicjatyw społecznych w zakresie edukacji i nauki