UWAGA!   KONKURS „GRY PLANSZOWE TO …”

Mamy nadzieję, że znacie i lubicie gry planszowe. Jeśli nie, to zachęcamy do takiego właśnie spędzania czasu w gronie rodziny. Przekonajcie się jak miło i wesoło można pobawić się przy planszówkach. Wybór gier jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Gra planszowa to także świetny pomysł na prezent, np. na Dzień Dziecka J przy czym najlepszą jego częścią będzie na pewno wspólna gra z rodzicami. Wiele można by pisać o wychowawczych walorach gier. Wystarczy, że wspomnimy o koncentracji uwagi, planowaniu, przewidywaniu, umiejętności przegrywania oraz wygrywania. Nie zapominajmy o grach edukacyjnych, które bawiąc uczą. Tradycyjne gry są zdecydowanie bardziej pożyteczne niż gry komputerowe.

Rodzicom polecamy kilka artykułów na ten temat na stronie: https://www.grymattel.pl/dla_rodzicow

Uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w  Konkursie  p.t. „Gry planszowe to …” na pracę zachęcającą do spędzania wolnego czasu przy grach planszowych (lub karcianych).

Cele konkursu:

• Promowanie gier planszowych lub karcianych jako sposobu spędzania wolnego czasu,
  • Rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • Wymiana opinii na temat gier,
  • Pobudzanie aktywności i kreatywności uczniów,
  • Integracja domowników.

Termin nadsyłania prac: 7 czerwca

Forma pracy:

Uczniowie mają za zadanie dokończyć hasło tytułowe „Gry planszowe to …” oraz wykonać jedno zadanie z poniższych:

• Pracę literacką (dowolna np.: wierszyk, opowiadanie, esej, recenzja gry planszowej)
  • Plakat zachęcający do grania
  • Prezentację na temat gier planszowych

Prace (plik  lub zdjęcie plakatu)należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że gdy wrócimy do tradycyjnego nauczania, uda nam się stworzyć Szkolny klub gier planszowych J

Justyna Kacperczyk

Monika Latos