plhrendeelmkptrotr

Segregacja śmieci

Złote Szkoły NBP

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że 18 stycznia br. został uruchomiony ogólnopolski program edukacyjny dla szkół pod nazwą „Złote Szkoły NBP”. Program skierowany jest do szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz ponadpodstawowych. Ideą pierwszej edycji „Złotych Szkół NBP” jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Stąd temat  tegorocznej edycji to „Giganci finansów osobistych”.

W każdej szkole, która zgłosi swój udział w programie, zawiążą się Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej złożone z minimum dwóch nauczycieli i pięciu uczniów. Drużyny będą odpowiedzialne za przygotowanie i realizację trzech zadań poświęconych finansom osobistym tj. spotkania z ekspertem, lekcji z ekonomią i debaty szkolnej. Będą mogły również skorzystać z materiałów merytorycznych przygotowanych przez NBP specjalnie na potrzeby I edycji.

Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” zostanie przyznany szkołom, które najlepiej przeprowadzą wymagane zadania. Spośród szkół z tytułem „Złotej Szkoły NBP” wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które zostaną najwyżej ocenione przez NBP.

Szczegóły konkursu są dostępne na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, dostępnej pod adresem www.zloteszkoly.nbp.pl.

ZloteSzkolyNBP2021

Alarm smogowy 2 poziom w dniach 18 i 19.01.2021 r.

Powiadomienie o wystąpieniu przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Link do artykułu >>>

Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak  i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Joanna Baran

wizytator

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Szanowni Państwo,

od 18 stycznia br. przywracamy zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Aby umożliwić uczniom i nauczycielom bezpieczny powrót do szkół, przygotowaliśmy we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym odpowiednie wytyczne. Opierają się one w dużej mierze na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r.

W wytycznych znajdują się rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Wytyczne załączam do wiadomości. Znajdą je Państwo także na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3.

Szczegółowe regulacje dotyczące powrotu uczniów do szkół będą ujęte w rozporządzeniu, które już wkrótce Państwu przekażemy.

Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki