Regulamin zajęć dodatkowych

REGULAMIN ZAJĘĆ  DODATKOWYCH
prowadzonych przez nauczycieli, instruktorów w ramach programów zewnętrznych  na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

& 1
  1. Uczestnikami programu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.
  2. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły w godzinach  i dniach ustalonych z dyrektorem szkoły przez prowadzących zajęcia.
  3. Prowadzący zajęcia  zobowiązani są do wywieszenia harmonogram  godzin zajęć  na tablicy  szkolnej  po  uzgodnieniu i zatwierdzeniu go przez dyrektora szkoły.
  4. W przypadku nieobecności nauczyciela/instruktora ,zgłoszenie tego faktu dyrektorowi i  w miarę możliwości powiadomienie rodziców  i uczniów.

& 2

Zajęcia odbywają się według ściśle ustalonego harmonogramu  w określonych grupach liczących od 1 do 30 uczniów i prowadzone są przez nauczycieli uczących w szkole lub instruktorów zewnętrznych .

& 3
  1. Uczestnicy i prowadzący zajęcia zobowiązani są znać i przestrzegać Regulamin Zajęć    Dodatkowych.
  2. Nauczyciele i instruktorzy zobowiązani są zapoznać uczestników zajęć z ogólnymi zasadami BHP    oraz zasadami  korzystania z pomieszczeń szkolnych.

& 4

1. Nauczyciele  i instruktorzy prowadzący zajęcia są zobowiązani prowadzić wymaganą dokumentację i stosować się do wszelkich wskazówek osoby nadzorującej realizację programu zgodnie z warunkami zawartej w tym celu umowy.
  2. Ponadto obowiązkiem prowadzącego jest:
  • Nadzór i opieka nad uczestnikami przed i po zajęciach (od momentu wejścia do czasu opuszczenia terenu szkoły).
  • Każdorazowe sprawdzenie pomieszczenia w którym odbywają się zajęcia po skończonych zajęciach i zgłoszenie ewentualnych usterek  obecnemu pracownikowi szkoły lub do godziny 15.00 w sekretariacie szkoły.
  • Zapoznanie swoich podopiecznych z  regulaminem  obiektu i pomieszczeń, z których będą korzystać.
  • Dbanie o powierzony sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz  zachowanie ładu i czystości na obiekcie , w szatni i pomieszczeniach w których odbywają się zajęcia.
  • Sprawdzenie stanu technicznego urządzeń przed przystąpieniem do zajęć i po ich zakończeniu.
  • Uczestnicy zajęć wchodzą do pomieszczeń klasowych i sportowych tylko w obecności nauczyciela lub instruktora.
  • Nauczyciel i instruktor ponosi pełną odpowiedzialność za uczestników zajęć do czasu ich zakończenia.

& 5

Prowadzący i uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za zniszczenia i szkody powstałe w trakcie korzystania z obiektu , pomocy dydaktycznych, sprzętu sportowego.

& 6

Wstęp i przebywanie w pomieszczeniach  szkolnych uczniów bez  nauczyciela lub instruktora prowadzącego zajęcia jest zabronione.

& 7

Prowadzący zajęcia jest w pełni odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych jego opiece uczniów, powinien dostosować stopień trudności stosowanych ćwiczeń do możliwości  swoich podopiecznych oraz zaleceń specjalistycznych.

& 8

Za wartościowe rzeczy pozostawione na terenie szkoły lub w szatniach administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności.

Regulamin obowiązuje od dnia 01 marca 2013 roku.

2053275
WszystkieWszystkie2053275