Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie !

  Tegoroczne pożegnanie  ma charakter wyjątkowy. Pragnę wyrazić słowa uznania dla Rodziców. Dziękujemy za waszą pracę społeczną i Wasze zaangażowanie w życie szkoły. Za wszelką współpracę i działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo wychowawczy. To był trudny rok pełen emocji i lęku o zdrowie najbliższych dlatego w imieniu, swoim grona pedagogicznego , pracowników administracji życzę Państwu zdrowia  niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń z przeżytych wakacji. Drodzy uczniowie dziękuję za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy i życzę udanych i bezpiecznych wakacji.


Z wyrazami szacunku
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach
Paulina Niegowska

Orzeł

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

DARIUSZ PIONTKOWSKI

Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

 

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice, 

 

wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

  Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

  Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

  Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

  Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

  Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

  Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

  Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

  Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

  Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Dzień Świętego Patryka “

2 — kopia  Z przyjemnością informujemy, że konkurs na najciekawszy plakat ilustrujący obchody dnia Świętego Patryka w krajach anglojęzycznych został rozstrzygnięty.  Do organizatorek konkursu wpłynęło 20 ciekawych prac. Celem konkursu było: zapoznanie z kulturą krajów anglojęzycznych, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej, poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

  Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

  1. miejsce: Adrianna Hyla
  2. miejsce: Alicja Goździewska
  3. miejsce: Julia Czapla

  Wyróżnienia: Julia Szafran, Kinga Skrzypczyk, Jakub Twardoch, Robert Kołodziejczyk

  Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. 

Wyniki konkursu „Gry planszowe to …”

  W konkursie na temat gier planszowych wzięły udział tylko dwie osoby, ale za to wspaniale się spisały!  Kinga Skrzypczyk z klasy VIIa  to bardzo uzdolniona poetka, o czym świadczy uroczy i dowcipny wierszyk. Henryk Babik z Vb to prawdziwy entuzjasta i znawca gier planszowych, co pokazał w swojej ciekawej prezentacji.  Obydwie prace konkursowe to świetna reklama gier planszowych jako sposobu spędzania wolnego czasu.  Mamy nadzieję, że naszym uczestnikom uda się zachęcić koleżanki i kolegów do zabawy z grami planszowymi. Obydwie prace zostaną nagrodzone. Gratulujemy.  Poniżej  wiersz Kingi oraz prezentacja Henia.

  Kinga Skrzypczyk

„Sposób na nudę”

Czasem mnie dopada nuda, chociaż w głowie niezłe cuda,

Książki wszystkie przeczytałam, lekcje też poodrabiałam,

Całą płytę przesłuchałam i na spacer się wybrałam.

Teraz siedzę na kanapie, każdy dzisiaj głośno sapie,

Zawsze pracy tyle było, aż tu nagle pstryk! Ubyło.

Ale zaraz! Mam planszówki i logiczne łamigłówki,

Gry „wiedzowe”, sprawnościowe; dwie są nawet całkiem nowe!

Zrobię tylko słodką minkę i przekonam mą rodzinkę,

Chcecie dziś w grę zagrać? Chcemy! Tylko którą wybierzemy?

Dixit, Scrabble, Monopoly – od wyboru głowa boli,

Można zagrać też w Chińczyka, kuku, Ego lub remika.

Jedną wybrać - trudna sprawa; z każdą przednia jest zabawa…

Wszyscy razem już siedzimy o zwycięstwo w niej walczymy,

Gra skończona, lecz… sekundka! Może jeszcze jedna rundka?

HeniuBabik

Wyniki konkursu „Mam hobby, czyli mój sposób na nudę”

  Konkurs „Mam hobby, czyli mój sposób na nudę” miał na celu stworzenie uczniom naszej szkoły okazji  do pochwalenia się swoimi zainteresowaniami.  Aktywność pozaszkolna, pielęgnowanie własnych pasji i rozwijanie szczególnych zdolności to bardzo dobry sposób nie tylko na nudę, ale także na podniesienie wiary we własne możliwości oraz  radzenie sobie ze stresem.  Wśród uczniów naszej szkoły znajdują się osoby niezwykle kreatywne, ambitne i zdolne.  Z szansy zaprezentowania swojego hobby poprzez uczestnictwo w konkursie skorzystały nieliczne osoby.

  Ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu Bartosza Bąkowskiego  
z klasy Ib jest jazda na quadzie.  Na uwagę zasługuje fakt, że podczas realizacji tego hobby przestrzega zasad bezpieczeństwa, co widać na załączonym filmiku.

BatekBakowski

  Siostry Karolina (IIa) i  Magdalena (Va) Góralczyk nadesłały filmik z pokazem akrobatyczno –tanecznym. Dziewczynki prezentują  niezwykłą sprawność fizyczną
i poczucie rytmu w przygotowanym przez siebie układzie  choreograficznym.

KatolinaMagdaGoralczyk

  Uczennica klasy IIb Alicja Goździewska  systematycznie rozwija swoje zainteresowania muzyczne. W filmiku konkursowym możemy podziwiać  popis jej umiejętność gry na pianinie. Widać, że żmudne ćwiczenia i wytrwałość przynoszą efekty.

AlicjaGozdziewska

  Kolejnej uczestniczce trudno było się zdecydować, co jest jej ulubionym zajęciem. Jadwiga Babik z klasy IIIb zachęca nas w swojej prezentacji do gry na instrumencie, układania puzzli oraz zajęć plastycznych takich jak malowanie czy rysowanie.

JadziaBabik

  Miłośniczką koni okazała się uczennica klasy VB Olga Ferdyn. W starannie przygotowanej prezentacji opowiada nam o swojej pasji, a także dzieli się z nami informacjami i ciekawostkami na temat tych pięknych zwierząt i jazdy konnej.

OlgaFerdyn

  Kolejna utalentowana osoba to Nina Gajewska z klasy Vc. Poprzez swoją prezentację Nina zaprasza nas do świata swojej twórczości. Możemy podziwiać rysunki, szkice, a także …  przepiękne kwiaty, gdyż jej drugą pasją jest ogrodnictwo.

NinaGajewska

  Uczennicy klasy VIa Justynie Goździewskiej również można pozazdrościć talentu. Na filmie prezentującym układ baletowy widać, że poświęca dużo czasu na treningi i starannie przygotowała swój pokaz. Taniec  na pewno  sprawia jej wiele przyjemności.

JustynaGozdziewska

  Jury konkursu miało trudne zadanie podczas oceniania nadesłanych prac. Ostatecznie zrezygnowano z przyznawania poszczególnych miejsc, gdyż trudno było porównać tak różnorodne propozycje. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Wręczenie dyplomów i nagród ze względów bezpieczeństwa sanitarnego odbędzie się w nowym roku szkolnym. Tymczasem gratulujemy uczestnikom ciekawych zainteresowań i udanych prezentacji. Życzymy sukcesów w rozwijaniu talentów
i pasji.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2053707
DzisiajDzisiaj707
WczorajWczoraj1166
Ten tydzieńTen tydzień4125
Ten miesiącTen miesiąc4125
WszystkieWszystkie2053707

Logowanie