Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Warsztaty bożonarodzeniowe

w ramach Innowacji Pedagogicznej

 " Młody artysta, czyli wychowanie przez sztukę"

IMG 20191211 090952  Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku szkolnym. Dla dziecka jego własna twórczość stanowi źródło radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formę uczenia się oraz zdobywania wiedzy w otaczającej nas rzeczywistości.

  W grudniu 2019 r.  w ramach Innowacji Pedagogicznej " Młody artysta, czyli wychowanie przez sztukę" odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej dla dzieci klas I – III. Zajęcia te poprowadziły mamy naszych uczniów pani Iwona Nowak i pani Maria Łazarczyk.  Dzieci pod ich okiem wykonały nie tylko piękne ozdoby świąteczne, ale również cudowną biżuterię dla swoich bliskich.

  Dziękujemy  Paniom za ogromne zaangażowanie i udział w naszych zajęciach.  Zapraszamy na kolejne warsztaty.

Wszystkie zdjęcia z warsztatów znajdują się w galerii >>

Fotorelacja z koncertu jasełkowego, który odbył się 5 stycznia 2020 r. w kościele w Targoszycach

Jasełka 2019 

„To opowieść wyjątkowa, co zaczęła się w stajence...”

 

IMG 8609  Na stałe w tradycję naszej szkoły, wpisało się przedstawianie Jasełek i klasowe wigilie, przeżywane w ostatnim dniu obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku, Jasełka przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasa 1b. Towarzyszyła im klasa 1a, która przepięknie wyśpiewała kolędy i pastorałki. Młodzi aktorzy cudownie odegrali swoje role, przybliżając wszystkim historię narodzin Jezusa. W ciszy i skupieniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli przedstawienie oraz wysłuchali życzeń złożonych przez Panią dyrektor Paulinę Niegowską. Jak zawsze było miło, pięknie i świątecznie. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu uczniowie spotkali się z swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach.

 

„Opowieści ze zmyślonego cyrku”

11  Wychowanie przez sztukę jest ważnym i bardzo lubianym przez uczniów elementem edukacji. Służy poznawaniu rzeczywistości oraz moralnemu wychowaniu człowieka. Klasy szóste miały okazję się o tym przekonać 19 grudnia 2019 r. podczas wyjazdu do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl zatytułowany „Opowieści ze zmyślonego cyrku”.

  Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś być odrzuconym przez jakąś grupę i poczuć się z tego powodu bardzo, bardzo nieprzyjemnie. Podobnie dzieje się z bohaterem „Opowieści ze zmyślonego cyrku”, który w niemiły sposób zostaje określony przez swoich przyjaciół jako ktoś „inny”.
Pięciu klaunów ze zmyślonego cyrku gra na instrumentach, śpiewa, tańczy, robi sztuczki żonglerskie i akrobatyczne przedstawiając historię o byciu odmieńcem.
To nie tylko pełna humoru opowieść o poszukiwaniu tożsamości, ale także bogate wizualnie widowisko cyrkowo- teatralne. W przedstawieniu obok tekstu wypowiadanego przez klaunów wcielających się w postaci z książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”, większą rolę uzyskują teatr ruchu, plastyka, żart i cyrkowe sztuczki. Spektakl staje się dzięki temu uniwersalną sztuką dla każdego niezależnie od wieku i innych drugorzędnych różnic.

  Spektakl urzekł młodych widzów spektakularnymi efektami specjalnymi, ale przede wszystkim utkwił w pamięci dzięki ważnemu przesłaniu wyśpiewanemu w piosence finałowej: „Wszyscy, choć się różnimy, jesteśmy tacy sami!”

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

1879783
DzisiajDzisiaj3
WczorajWczoraj356
Ten tydzieńTen tydzień359
Ten miesiącTen miesiąc9524
WszystkieWszystkie1879783

Biuletym - BIP

Logowanie