Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Międzynarodowy Dzień Ziemi


Skrzypczyk Kinga  Dziś 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Nazywany jest także świętem naszej planety. Tego dnia organizowane są specjalne akcje, wykłady, konferencje czy zbiórki odpadów. Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem Przywróćmy naszą Ziemię.

  W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dla planety dzień wygląda inaczej niż zwykle. Mimo iż wiele proekologicznych akcji odbywa się w wirtualnym świecie, a uczniowie uczą się zdalnie, chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Tradycją w naszej szkole jest organizacja konkursu ekologicznego na plakat. W tym roku hasłem konkursowym były ekorozwiązania. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach.

  W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

  • Anna Kyrcz - I miejsce
  • Fabian Majcherczyk - II miejsce
  • Julia Czapla - III miejsce

  W kategorii klas VII-VIII zwyciężyli:

  • Klaudia Zarychta - I miejsce
  • Zuzanna Jabłońska - II miejsce
  • Nikola Kawalec - III miejsce

  Wszyscy uczestnicy konkursu po powrocie do szkoły otrzymają pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!