Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

„Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK"

  Uczniowie klas 1-3 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK" organizowanej przez grupę POZYTYWKA i Joanną Gadomską.

  Mija kolejny tydzień edukacji zdalnej także dla najmłodszych uczniów. Przestawiliśmy się na inny sposób uczenia się, inaczej organizujemy sobie także przerwy. Coraz sprawniej korzystamy z platformy, na której odbywają się lekcje. Niestety... nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze. Wyłączona kamera sprawia, że nie wiemy, co słychać u innych, czy wszystko u nich w porządku, czy dają radę, czy może potrzebują pomocy?

  Nie wszyscy lubią lub chcą opowiadać o sobie, swoich emocjach. Bo nazwać emocje, to jakby złapać je w garść i przytrzymać. Kiedy już się je schwyta, można je obejrzeć, zastanowić się, czy mamy ochotę pokazać je innym… Czasami łatwiej wyrazić coś rysunkiem. Dlatego uczniowie klas młodszych z wychowawczyniami na dłoniach narysowali buźkę, która opisuje ich emocje.

  Czas zdalnej nauki, to czas niełatwy dla nas wszystkich, ale wspierając się, mamy szansę razem przetrwać tę trudną sytuację.

  Wszyscy czekamy z utęsknieniem na powrót do szkoły i wspieramy się POZYTYWNIE!

Uczniowie i nauczyciele klas 1-3