Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi najmłodsi uczniowie.

IMG 20210319 113116  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, na którą z utęsknieniem czekamy po długiej zimie. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Gdzie na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty.

  Obchody Pierwszego Dnia Wiosny to tradycja, która  pielęgnowana jest w naszej szkole od wielu lat. To właśnie na  ten dzień uczniowie czekają z niecierpliwością, ponieważ wiedzą, iż wówczas lekcje odbywają się w niecodzienny sposób. W tym roku, z uwagi na szczególny -trudny czas w jakim jesteśmy, obchody odbyły się bez tradycyjnego przemarszu z Marzannami. Jednak w tym dniu nie zabrakło na korytarzach i w salach lekcyjnych wiosennego nastroju. Każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej: przygotowywała wiosenne stroje, szalone fryzury, piosenki, wykonała oryginalne prace plastyczne.

  Nasza wiosenna zabawa miała podkreślić niezwykły charakter tego szczególnego dnia. Widząc uśmiechy na twarzach naszych najmłodszych możemy stwierdzić, iż założony cel został osiągnięty. 

                                                                                     Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej