Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Projekt Goethe Institut „ Deutsch Plus” w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

DP7  Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach od września 2019 r. bierze udział w ogólnopolskim projekcie Goethe Institut „Deutsch Plus”. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce. Projekt ma na celu wspieranie szkół na rzecz języka niemieckiego, promocję i popularyzację tego języka. Niemniej ważne jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej na rzecz propagowania języka niemieckiego poprzez udział w szkoleniach, projektach, konkursach i inicjatywach przygotowanych w ramach oferty Goethe Institut. 

  W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach mieli okazję uczestniczyć w koncercie Rogera Reklessa w Katowicach w kinoteatrze Rialto. Wydarzenie to było dla młodzieży niezwykłym przeżyciem, sporym zastrzykiem emocji, a przede wszystkim niepowtarzalną lekcją języka niemieckiego. 

  Niebanalnym wydarzeniem w szkole było spotkanie z młodzieżą niemieckojęzyczną. Do naszej szkoły zawitał młody „aktywista” Kevin pochodzący z Niemiec, który w formie warsztatów zaprezentował uczniom niemiecką kulturę, opowiedział o swoim życiu i o aktualnym obrazie Niemiec. Uczniowie mieli okazję po niemiecku przeprowadzić konwersacje z gościem, zadać pytania, zaprezentować Polskę. Warsztaty odbyły się w całości w języku niemieckim. 

  Projekt Deutsch Plus to również szkolenia, warsztaty, doradztwo metodyczno – dydaktyczne. 

  Jesteśmy bardzo dumni z członkostwa w  ogólnopolskim przedsięwzięciu. Pewne jest, że wszelkie działania stworzą warunki młodzieży szkolnej do lepszego przyswojenia języka niemieckiego, zwiększą motywację do nauczania tego języka oraz zachęcą do poznania kultury naszych zachodnich sąsiadów.

Monika Naglik

Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2053232
DzisiajDzisiaj232
WczorajWczoraj1166
Ten tydzieńTen tydzień3650
Ten miesiącTen miesiąc3650
WszystkieWszystkie2053232

Logowanie