Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach… TA SZKOŁA PAMIĘTA…

20191030 085845  Podobnie jak milion uczniów z całej Polski, również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej “Szkoła pamięta”.

Celem tej pięknej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o różnych bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią najbliższego regionu i społeczności.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w zeszłym tygodniu Minister Edukacji Narodowej, w specjalnym liście skierowanym do dyrektorów szkoł, zachęcającym do przystąpienia do udziału w akcji.

Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.

W ramach akcji, podczas lekcji w naszej szkole wspominano osoby zasłużone, które walczyły w obronie wolności naszego kraju, szczególnie te, które były bezpośrednio związane z najbliższym regionem. Wspominano także o zmarłych nauczycielach, którzy w szczególny sposób przyczynili się do działalności naszej szkoły. Nie zapomniano również o upamiętnianiu ważnych wydarzeń z historii naszego region, które miały wpływ na to, jak wygląda on teraz.

Uczniowie wraz z nauczycielami podejmowali także inne działania, dzięki którym mogli poznać lub przypomnieć ważne postaci i wydarzenia. Klasy drugie i trzecie odwiedziły na przykład lokalne miejsce pamięci, jakim jest Pomnik Niepodległości przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach. Zaś najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli animowane filmy o najważniejszych bohaterach z historii Polski, omówili sposoby upamiętniania i uczczenia tych osób i wydarzeń oraz przypomnieli najważniejsze symbole narodowe Polski.

Nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wspaniałą postawą szacunku we wszystkich podejmowanych działaniach w ramach akcji.

Można zatem śmiało powiedzieć, że nasza szkoła także pamięta!

1862037
WszystkieWszystkie1862037