Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Europejski Dzień Języków Obcych

20  Jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych . Dzień ten jest szczególny, gdyż uświadamia on uczniom jak bardzo ważna jest nauka języków obcych w dzisiejszych czasach. Pokazuje wartości płynące z umiejętności rozmawiania w wielu językach a wiedza o innych krajach europejskich poszerza horyzonty naszych umiejętności nie tylko językowych, ale również geograficznych, społecznych i politycznych. 

  Z tej okazji nauczyciele języków obcych zorganizowali szkolny konkurs wiedzy na ten temat, w konkursie wzięli uczniowie w dwóch grupach wiekowych, klasy 2-4 oraz klasy 5-8. Wszyscy uczestnicy pisali test sprawdzający z zakresu wiedzy o różnych krajach europejskich. Ponadto na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego zostały zorganizowane zajęcia tematyczne uświadamiające jakie korzyści płyną z nauki języków obcych.  

  26 września już wczesnym porankiem na korytarzu szkoły powstała gazetka informacyjna o tym dniu a na zajęciach dzieci rozwiązywały zadania i grały w autorskie gry edukacyjne.  

  W klasach starszych na języku niemieckim uczniowie wykonywali kolaże o wybranym kraju europejskim, umieszczając na nich jak największą ilość informacji o danym kraju od języka po walutę, szczyty górskie, rzeki a do tego wykorzystali w swoich pracach aż 3 języki! 

  Na języku angielskim starsi uczniowie rozmawiali o znaczeniu języków obcych we współczesnym świecie oraz przedstawiali prezentacje multimedialne o krajach europejskich. Uczniowie odbyli również multimedialną podróż po krajach europejskich co z pewnością zachęciło ich do przyszłych wyjazdów i wycieczek. 

  Grupy młodsze poznały nawet jak brzmią odgłosy zwierząt w różnych językach. Dowiedzieli się także wielu ciekawostek kulinarno-językowych np skąd pochodzi pita, precel, bagietka czy znana wszystkim pizza. 

  Wszystkie te zajęcia rozwinęły nie tylko kreatywność i poszerzyły wiedzę naszych uczniów, ale przede wszystkim zmotywowały ich i zachęciły do nauki języków obcych, bo „z językami wszędzie jesteś w domu”...a tymczasem z niecierpliwością wyczekujemy wrażeń i relacji naszych uczniów z kolejnego wyjazdu z Erasmusa do Portugalii:)

  A wyniki konkursu już niebawem...

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2040546
DzisiajDzisiaj315
WczorajWczoraj870
Ten tydzieńTen tydzień315
Ten miesiącTen miesiąc9684
WszystkieWszystkie2040546

Logowanie