Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Z wizytą w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

IMAG3896  14 czerwca uczniowie klas VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy, którego głównym celem była wizyta w Ambasadzie Niemiec na zajęciach przeprowadzonych przez panią Joannę Janecką, reprezentującą Wydział Kultury. Poprzez prezentacje i ciekawe informacje nasza przewodniczka zapoznała nas ze sposobem funkcjonowania Ambasady. Uczniowie znaleźli odpowiedzi na pytania o to jak wygląda praca w Ambasadzie, ile jest wydziałów, a ilu pracowników? Czy wchodząc na teren Ambasady, przekracza się granicę? Gdzie mieszka Ambasador i na czym polega jego praca? Do punktów zwiedzania należały również ogród i biblioteka Ambasady. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali drobne upominki. Wizyta w Ambasadzie to niecodzienne doświadczenie, a zarazem bodziec do nauki języka niemieckiego. Nasza przewodniczka niejednokrotnie podkreślała zalety wynikające ze znajomości języka niemieckiego. Wizyta w Ambasadzie to dla uczniów otwarcie się na nowe horyzonty, poszerzenie i uzupełnienie wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach.

  Po pobycie w placówce dyplomatycznej nastąpiła realizacja następnych punktów programu. Pierwszym z nich to spacer po Łazienkach Królewskich, położonych nieopodal Ambasady. Podczas spaceru pani przewodnik opowiedziała uczniom o historii i ciekawostkach zespołu pałacowo – ogrodowego.

  W dalszej części naszego pobytu w Warszawie odwiedziliśmy miejsce najlepszych i najważniejszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych – stadion PGE Narodowy. Arena wielofunkcyjna usytuowana w stolicy to największy stadion w naszym kraju. Zwiedzając obiekt trasą „Piłkarskie emocje” uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego. Na zakończenie obowiązkowym punktem był taras widokowy. Zwiedzanie wzbudziło we wszystkich niemałe emocje.

  Ostatnim punktem naszej warszawskiej przygody była wizyta na Starym Mieście i spacer w jego pięknej scenerii.

  Niewątpliwie całodniowy pobyt w Warszawie był ciekawą przygodą, zastrzykiem wiedzy oraz  wspólnym spędzeniem czasu w przyjaznej atmosferze.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2038963
DzisiajDzisiaj541
WczorajWczoraj926
Ten tydzieńTen tydzień4574
Ten miesiącTen miesiąc8101
WszystkieWszystkie2038963

Logowanie