Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Warsztaty językowe “Euroweek - Szkoła Liderów”

20190524 193456  W dniach 21-25 maja odbyły się warsztaty językowe “Euroweek - Szkoła Liderów”, w których uczestniczyli uczniowie SP1 w Mierzęcicach, SP2 w Mierzęcicach oraz ZSP w Nowej Wsi. Młodzież wraz z opiekunami przebywała w nowoczesnym ośrodku “Willa Wiktoria” w malowniczej Różance, znajdującej się na południe od Kłodzka. Po pokonaniu 5-godzinnej trasy z Mierzęcic do Różanki, uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w swoich pokojach. Krótko po tym, nastąpiło zapoznanie z zasadami panującymi w trakcie warsztatów i planem zajęć oraz powitanie grupy przez wolontariuszy z Chin, Włoch i Indonezji. Jeszcze tego samego wieczoru odbyła się dyskoteka. Następnego dnia po śniadaniu, nasi uczniowie udali się niechętnie na “Energizer”, czyli integracyjną rozgrzewkę. Mimo niechęci z jaką początkowo spotkała się ta część zajęć, uczniowie miło zapamiętali ten czas tańcząc “belgijkę”, ganiając się po sali i walcząc w bitwie na papierowe kulki. Około godziny 15 odbyły się tzw. “running dates”, ćwiczenie, którego celem było poznanie i nawiązanie kontaktu z grupą uczniów z Bełchatowa i Krakowa. Ostanim zadaniem tego dnia było przygotowanie “Night Show”, czyli odgrywanie w grupach parodii scen ze znanych filmów. Wieczorem tego samego dnia odbyła się “Pizza Party”. Szczęśliwi i najedzeni uczniowie kontynuowali zabawę tańcząc i śpiewając do swoich ulubionych piosenek. 3 dzień rozpoczął się od śniadania, a zaraz po nim młodzież uczestniczyła w zabawach grupowych. Większość dnia była poświęcona  przygotowaniu do kolejnego “Night Show”, tym razem w formie programów telewizyjnych. Dzięki takim zajęciom uczniowie z Mierzęcic szybko nawiązali dobry kontakt z uczniami z innych miast. Po kolacji i udanym występie nasza młodzież udała się na dyskotekę. Można by powiedzieć, że uczniowie będą mieć już dość tańców i głośnej muzyki, lecz energiczna młodzież wykorzystywała każdy moment na 110%. W piątek – ostatni dzień warsztatów, grupy przygotowywały pożegnania i podziękowania dla wolontariuszy za ich oddanie i wkład pracy w trakcie warsztatów. Był to pierwszy i zarazem ostatni słoneczny dzień w trakcie pobytu w Różance, stąd też wolontariusze wraz z grupą uczniów zdecydowali się wybrać na spacer  spędzając  mile czas, robiąc zdjęcia oraz rozmawiając o swoich doświadczeniach z tygodnia. Reszta zajęć była kontynuowana w ośrodku, gdzie młodzież przygotowywała się do ostatecznego występu, głównego projektu Euroweeka. Wieczorem odbyło się oficjalne pożegnanie z wolontariuszami oraz z nowo poznanymi koleżankami i kolegami. Po łzach w oczach wszystkich, trzeba jednogłośnie stwierdzić, że wyjazd na „Euroweek” był naprawdę udany. Nasi uczniowie wynieśli z niego mnóstwo wiedzy, doświadczeń, wspaniałych znajomości i niesamowitych wrażeń.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2034185
DzisiajDzisiaj463
WczorajWczoraj911
Ten tydzieńTen tydzień5140
Ten miesiącTen miesiąc3323
WszystkieWszystkie2034185

Logowanie