Zielona Szkoła w Darłówku

20190511 104446   W dniach 30 kwietnia do 14 maja 2019 r. grupa 12 uczniów  klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przebywała na Zielonej Szkole w Ośrodku Wczasowym „Diuna” w Darłówku. Mimo zimna i wietrznej pogody uczniowie codziennie odbywali piesze  wędrówki,  by  poznać  tę malowniczo położoną miejscowość nadmorską.

Program Zielonej Szkoły był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych odbywały się  liczne konkursy i zawody sportowe, które  dostarczyły uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Były rzeźby z piasku, skarb ukryty w butelce, budowanie szałasu i wzorów z materiału przyrodniczego, malowanie kamieni, konkurs czystości. Wszyscy starali się, żeby wypaść jak najlepiej w każdej konkurencji. Wykazali się kreatywnością i współpracą.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące wycieczki turystyczne oraz imprezy okolicznościowe:

• piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy (poznanie flory i fauny nadmorskiej),
  • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu, połączona z rejsem statkiem oraz z Piracką przygodą( zwiedzanie starego miasta, Parku Zdrojowego, Pomnika Zaślubin z morzem i piękną latarnią, spacer po molo),
  • wycieczka autokarowa do Jarosławca – zwiedzanie Muzeum Bursztynu- poznanie ciekawych eksponatów i wysłuchanie historii związanej z bursztynem, Chaty Rybaka (poznanie pracy rybaka,  okazów ryb morskich, przejście ścieżką edukacyjną),
  • wycieczka do Darłowa – rejs tramwajem wodnym,
  • świętowanie urodzin koleżanki,
  • gry i zabawy na terenie ośrodka wypoczynkowego,
  • zabawy w Parku Wodnym „Jan” w Darłówku,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskoteki,
  • animacje: zabawy z chustą, „ Mam talent”, spotkanie z bajką, zajęcia sportowe na wesoło, chrzest morski,

Uczniowie uczyli  się samodzielności, samokontroli i samooceny, poznawali słabe i mocne strony swojej działalności.
  Czas minął szybko, uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem pamiątek i miłych wspomnień dzieci powróciły do szkoły.
  Opiekę podczas  Zielonej Szkoły  sprawowały – p. Ewa Serweta i p. Joanna Lipińska.