Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny.

Uczniowie klas młodszych na czele z Panią Dyrektor Pauliną Niegowską, pod opieką swoich nauczycieli i starszych kolegów niosących Marzanny przeszli ulicami Mierzęcic w barwnym, wiosennym korowodzie. Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Mierzęcicach, Publiczne Przedszkole „Radosny Zakątek” oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wszędzie zostaliśmy przyjęci serdecznie i entuzjastycznie. Ku radości dzieci w Urzędzie Gminy przywitał nas Wójt Gminy Mierzęcice pan Grzegorz Podlejski. Był to korowód dzieci niosących kolorowe gaiki, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i głośnych okrzykach.

Kulminacyjnym punktem pochodu było symboliczne „utopienie” Marzanny na placu szkolnym. Wypędziliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę radosnym okrzykiem: „ Witaj Wiosno”. Po powrocie wystawiono ocalone kukły przed szkołą, a dzieci udały się do klas, by namalować plakat o wiośnie.

W tym samym czasie starsi uczniowie przygotowywali kreacje z materiałów wtórnych na Wiosenny Pokaz Mody. Zaprezentowano przepiękne ekologiczne stroje, wykonane wyłącznie z materiałów bezpiecznych dla środowiska. Pokaz mody spotkał się z dużymi brawami,
a prezentowane kreacje były bardzo żywo komentowane przez oglądających.

Uczniowie poszczególnych klas mogli w tym dniu również zaprezentować swoje talenty i zainteresowania. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy.

 

 

 

 

 

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2035450
DzisiajDzisiaj304
WczorajWczoraj757
Ten tydzieńTen tydzień1061
Ten miesiącTen miesiąc4588
WszystkieWszystkie2035450

Logowanie